TT 1 ay için 1000TL cayma bedeli istiyor

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
İnternet servis sağlayıcımı degişiyorum. Şu an Türk Telekom kullanıyorum. 16 Mbps fiber internet ve Tivibu'ya 110 TL ödüyorum. TurkNet'e başvurdum, taahhüdüm 1 ay sonra bitiyor. Türk Telekom'u aradığımda cayma bedelini 980 TL olarak söylüyorlar fakat modemi ve Tivibu'ya onlara teslim edersem 370 TL olacakmış. TurkNet'de şu anki modemimi onlardan alacaklarinı söyledi. Sizce ne kadar cayma bedeli öderim? Türk Telekom ayrılmamam için mi bu kadar yüksek bir bedel söylüyor sizce?

İnternet servis sağlayıcımı degişiyorum. Şu an Türk Telekom kullanıyorum. 16 Mbps fiber internet ve Tivibu'ya 110 TL ödüyorum. TurkNet'e başvurdum, taahhüdüm 1 ay sonra bitiyor. Türk Telekom'u aradığımda cayma bedelini 980 TL olarak söylüyorlar fakat modemi ve Tivibu'ya onlara teslim edersem 370 TL olacakmış. TurkNet'de şu anki modemimi onlardan alacaklarinı söyledi. Sizce ne kadar cayma bedeli öderim? Türk Telekom ayrılmamam için mi bu kadar yüksek bir bedel söylüyor sizce?

Hocam taahhüt bittiği zaman cihazları iade edin en az ücret veya hiç para vermeyebilirsiniz.

Türk Telekom sitesinden baktınız mı? Bazen şubeler uyduruyor.

O kadar çıkamaz. İlk olarak denildiği gibi cihazları size "Emanet" olarak verdikleri için kaybolması durumunda ücret talep edebilirler. O konuda sorun yok. Cayma bedeli noktasında ise kalan ayların "İndirimsiz fiyatı kadar" talep edilebilir, yani kampanyanız 300₺ yerine 110₺ diye verilmişse her ay için 300₺ talep edilebilir. Benim bilgim bu yönde.

2 yıllık aboneliklerde taahhüt bozulması durumunda, kaç ay kullandığınız ve kullanmadığınız kalan aylar hesaplanır, buna göre tüketiciye yansıtılacak cayma bedeli hangisinde az ise tüketiciye o fiyat yansıtılır. Örneğin siz 2 yıl taahhüt verdiniz, 3 ay sonra caymak istediniz, 3 ayın indirimleri hesaplanır ve size o fiyat yansıtılır, aynı şekilde 1 ay kaldıysa sadece kalan 1 aylık indirim bedeli ödenir. Fakat siz hem internet hem de tivibu kullanıyorsanız muhtemelen 2 adet taahhüt bulunuyordur. Benim bildiklerim bu şekilde. Detaylı bilgi için alo 175 Tüketici danışma hattını arayarak bilgi alabilirsiniz, bunun dışında e-Devlet üzerinden BTK Sayfasına bağlanarak konu hakkında talep oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı