TT ADSL Kopma sorunu

Enes Kaan_

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. 3 Aydır devam etmekte olan bir internet kopma sorunum var. TT Arıza kaydı ile evime ekip geldi ve binadan size gelen kablolarda sıkıntı var kopma bu yüzden dedi. Bize kutudan direk eve kablo çekmemizi söyledi ve bugün kabloyu çektirdim. Bir umutla internete bağlandım ama 3 dakika sonra kopmalar halen devam ediyordu. TT yetkili servisi aradım ve hat değerleniz iyi ama kopma yaşıyorsunuz dedi adamlar benden daha şikayetçi :). ADSL altyapıya sahibim TPLink modeme sahibim ve modeme ADSL kablosu kutudan geldiği gibi bağlı. Modemde sıkıntı yok çünkü 3 ay oldu alalı 2 - 3 kere düştü ama kopmalardan öncede aynı modeme sahiptim kopmayla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Sorunumu nasıl halledebilirim? Yardımcı olun lütfen.
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom şu hat değerlerine iyi dediyse vay halimize. SNR 11 ve max hız 900 Kbit gözüküyor. Ya portlarda sıkıntı var ya da kabloların bağlantısı yapılmamış iyice baktırdınız mı?

Telekom şu hat değerlerine iyi dediyse vay halimize. SNR 11 ve max hız 900 Kbit gözüküyor. Ya portlarda sıkıntı var ya da kabloların bağlantısı yapılmamış iyice baktırdınız mı?
Portlarda sıkıntı var derken analyamadım. Ama elektrikçi kutuya baktı eski kabloyu kesti ve kendi getirdiği adsl kablosunu bağladı. bu kadar gözlemledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı