Tt eSPORTS Challenger Ultimate Klavye İncelemesi

ttesports.jpg

• 4 farklı ayarı bulunan ( kapalı / düşük / orta / yüksek ) 256 renkteki arka plan aydınlatma
  • Sağ veya sol tarafa yerleştirilebilecek şekilde dizayn edilmiş 2 fan yuvası
  • W/A/S/D ve Yukarı/Aşağı/Sağa/Sola tuşlarından hangisi oyun içerisinde kullanılacaksa fanda o bölgedeki girişe takılabilmektedir.
  • Fanı kullanmak istemediğiniz zaman saklayabileceğiniz özel bir kompartıman bulunmaktadır.
  • Oyunlarda kullanılmak üzere 70 macro tuşuna sahiptir.
  • 4 KB’lık hafızasıyla tek bir defada makro ataması yapabilirsiniz. Başka bilgisayarda kullansanız bile macro tuşları için tekrardan ayarlama yapmanıza gerek yoktur.
  • 5 farklı oyun profili ile MMORPG, RTS, veya FPS gibi farklı oyun tarzlarına ait macro tuşlarını kayıt edebilirsiniz.
  • Fazladan 2 adet USB 2.0 portu sayesinde diğer USB aygıtlarını çaba harcamadan bilgisayarınıza takabilirsiniz.
  • Üzerindeki dahili ses ve mikrofon girişi sayesinde bilgisayar kasanızla uğraşmadan rahatlıkla oyuncu kulaklığınızı kullanabileceksiniz
  • 6 farklı multimedya tuşuyla oyun oynarken anında ses kontrolüne ulaşabilir ve Dummy Windows tuşuyla oyun oynarken yanlışlıkla oyundan çıkma gibi bir sorunuz Challenger Gaming Keyboard ‘la son bulmaktadır.
  • Klavyede özel olarak yerleştirilmiş tahliye delikleri sayesinde olası bir su dökülmesi durumunda artık sorun yaşamıyacaksınız. Dökülen su bu deliklerden akıp gidecektir. Akıllı kablo yönetimi ile klavyenizi uygun olmayan dış kuvvetlerden koruyabilecek ve çıkartılabilir USB kablosu sayesinde klavyenizi rahat bir şekilde taşıyıp saklayabileceksiniz.
  • W/A/S/D ve yön tuşlarını renkli yapmak isteyenler için 8 adet kırmızı tuş ve tuşları sökmek için gerekli aparat klavye ile birlikte gelmektedir.
Bunlar klavyeye ait özelliklerdi. Benim görüşüme geçecek olursak ; Malzeme kalitesi benim için herşeyden önce gelir, tasarımla bütünleşirse tadından yenmez. Piyasada zevkime en uygun klavye olduğunu düşündüğüm Challenger Ultimate bu konuda benden tam puan aldı.

Tuşları slim olmayan klavye kullanamıyorum. Oyuncu değilim bu arada bunlar şahsi görüşlerim. Mekanik olmadan yapamayan oyuncular var çünkü. Neyse tuşlardan çıkan ses ve basma hissi tam aradığım şey diyebilirim.

Tek ve büyük bir sorun var, tuş düzeni yani tuşların konumu biraz değişik. Şimdi şöyle bir açıklama yapayım önce ; İlk defa araba kullandığınızda bu işi beyniniz ile yaparsınız. ( Ayrıntıya girmeden anlatıyorum ) Araba kullanma işi zamanla rutin bir şey haline geldiğinde beyniniz bunun büyük bir kısmını omuriliğe devreder. Klavye kullanmayı da bilgisayar ile ilk tanıştığımız günden beri bildiğimize göre bu klavye benim omuriliğimi bozguna uğrattı. :D CTRL yerine macro tuşuna basıyorum. Oyun oynarken W ile ilerlemek yerine E'ye basıyorum. Klavyeye bakmadan elimi düzgün yere oturtamıyorum şimdilik. Gerçekten sorun bende değil, ilk defa elim klavyede tuşları bulamıyor. Ama alışınca geçeceğini bildiğim için severek ve isteyerek aldığım bu ürüne laf atmıyorum. Karalamak çok kolay çünkü.

Arka aydınlatmaya gelecek olursak o da nokta atışı. Yani ne disco gibi ne de yetersiz. Tam olması gerektiği gibi. 3 farklı ayarı var.

Şimdi fotoğraflara geçelim..

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

İnceleme için teşekkürler...
Sanırım bu incelemen en çok benim işime yarayacak.:) Aynı klavyeden var bende ancak hiçbir özelliğini kullanmadım, belkide uğraşmak istemedim bilmiyirum. :D Sayenizde klavyemin epeyce özelliklere sahip olduğunu gördüm. (y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı