TT VDSL 50 Mbps vs TurkNet

Emin Acar

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhabalar, yaklaşık 1.5 yıldır TurkNet kullanıcısıyım. Bugün itibari ile Netspeed'e geçiş yaptım, TurkNet'te memnun olmadığım konu yurt dışı çıkış değerlerinin yüksek olmasıydı ve Netspeed'i denemek istedim. Lakin Netspeed hem FACEIT hem Riot Games ping değerlerinde TurkNet'in gerisinde kaldı. TurkNet'in ve Netspeed'in hız ve vie.valve.net sonuçlarını yükledim. Netspeed Bursa'da hız testine bile 15ms ile bağlanıyor. İnceleyebilirsiniz.

Asıl sorum, Türk Telekom bölgemde iyi hizmet veriyor, en azından geçtiğimiz yıllarda kullanırken kesinti vs hiçbir şey olmuyordu. Türk Telekom 50 Mbps HiperNet'e mi geçmeliyim, yoksa TurkNet'e geri mi dönmeliyim? Ping değerleri Türk Telekom'da fark eder mi? Teşekkürler.

turknet vie.valve.net.png
Screenshot_2.png
turknet1.png
netspeed.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişmez. Eğer kullandığınız ISS TT altyapısındaysa değişmez. Bir de yaşadığınız şehirde bunu etkiliyor. Omurga sistemi iğrenç.

Herhangi bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum. Geçtiniz ve memnun kalmamanız halinde taahhütlü olacağı için çıkış yapamayacaksınız.
Genelde TürkTelekom Türknet'e verdiği portlarda sorun oluyor diye düşündüm. TT temiz port vererek ping değerlerinde düşüş yaratmaz mı?. Haklısınız 12x2 taahüt sözü ile geçiş yaptırıyorlar dönüşü yok..
Değişmez. Eğer kullandığınız ISS TT altyapısındaysa değişmez. Bir de yaşadığınız şehirde bunu etkiliyor. Omurga sistemi iğrenç.
Türknet VAE olarak tt altyapısı hizmetini sunuyor.

Haklısınız 12x2 taahüt sözü ile geçiş yaptırıyorlar dönüşü yok..
Bu bir risk. Eğer dahada kötü veya aynı şekilde hizmet alırsan boşu boşuna o firmaya 2 yıl boyunca bağlı kalacaksın. Bence hiç uğraşma geç Turknet'e.

Yeni konular

Geri
Yukarı