Türk Telekom 50 Mbps VDSL İnternet Hızı Düşük

erhaNN1

Decapat
Türk Telekom 50 Mbps paketi aldım indirme 16 Mbps yükleme 4 Mbps alıyorum. Sizce indirme hızımın düşük olmasının sorunu nedir ?

fiber.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Malik Saatçı

Kilopat
Yer
Samandağ
Hız ölçümlerini nasıl yaptınız bilmiyorum ama modem 50Mbps hızla buluşuyor gözüküyor. Sizden ricam kablolu ve başka kimsenin bağlanmadığı, arka planda indirme yapılmayan bir zamanda OOKLA’dan hız testi yapmanız.

Mert

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Eskişehir
Hattınız çok sağlıklı. 50 Mbps hızda AKK'yi aşınca hızınız 16 Mbps'e düşer. Muhtemelen AKK'yi aştınız.

Cleante

Hectopat
Yer
Edirne
Bir hatta yazan alınabilecek maximum hız ile SNR değeri doğru orantılı değilse o hatta problem vardır. Her 3 Mbps yükselmesi 1 SNR aşağı , her 3 Mbps düşmesi 1 SNR yukarı demek. Yani maximum hızı aldığınız zaman SNR değeriniz 3-4 arası olacaktır. Bu hatta bir problem olduğunu gösterir. Fakat şimdilik tam anlamıyla bir sorun olmuş değil. Bu hızda bu gürültü oranı sorun yaratmaz.

sLwester

Decapat
Bir hatta yazan alınabilecek maximum hız ile SNR değeri doğru orantılı değilse o hatta problem vardır. Her 3 Mbps yükselmesi 1 SNR aşağı , her 3 Mbps düşmesi 1 SNR yukarı demek. Yani maximum hızı aldığınız zaman SNR değeriniz 3-4 arası olacaktır. Bu hatta bir problem olduğunu gösterir. Fakat şimdilik tam anlamıyla bir sorun olmuş değil. Bu hızda bu gürültü oranı sorun yaratmaz.
75/4 lük bir pakette SNR Margin 8 olması sorun yaratır mı?

Cleante

Hectopat
Yer
Edirne
@sLwester Bazen modemde sorun olduğunda değerleri hatalı gösterebilir. Eğer modem hatalı göstermiyorsa sınır 8 zaten. Bunun altında sorunlar başlar. Ayrı bir konu açıp hat değerlerini paylaşırsan daha sağlıklı yorum yaparım.

KS
E

erhaNN1

Decapat
Kusura bakmayın vaktinzi aldım sorun akk'den dolayıymış.Gece 2'den sonra test ettim 48 download 4 upload alıyorum teşekkürler.

mydonesse

Hectopat
Hocam banada yardımcı olurmusun hat değerlerim bunlar upload 2 mb geçmiyor sorun nerde olabilir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 100
Yukarı