TT yavaşladı

Mehmet Ucaroglu

Decapat
Millet şöyle garip bir sorunum var. 2 ay önce Türk Telekom internet bağlattık fakat şöyle bir durum var. 4 kişilik aileyiz hepimiz internet kullanıyoruz. İnternete 2 kişi aynı anda girdi mi inanılmaz bir yavaşlama oluyor ve iki kişinin internette yaptığı basit şey olmasına rağmen. Atıyorum ben CS:GO'dayım tek ben giriyorum nete pingim 40 50 sıkıntı yok. Sonra ben oynarken kardeşim telefonundan Instagram'a girip storyleri dolaşınca pingim 200 300'lere fırlıyor ya bir şey yüklese normal derim ya sadece Instagram'da dolaşmak veya da Google'ye girince vs. Oyunda ping 300 oluyor veya oyun dışındada iki kişi aynı anda girdiğinde inanılmaz yavaşlama oluyor ve düşünün 4 kişi kullanmaya çalışıyoruz. Sinirden deliriyorum aradık altyapıya baktılar bina girişine sorun yok dediler bina girişinden modeme gelen kabloyuda değiştirdik sorun hala aynı delireceğim sorun nedir sizce? Tek kişi girdiğinde hiçbir sorun yok on numara ama ikinci kişi devreye girince ikinci kişi her ne yaparsa yapsın öyle normal takılsada internet direkt çöp oluyor. Acaba modemde sorun olabilir mi (modem yeni verildi 5G desteği vs var )

Millet şöyle garip bir sorunum var. 2 ay önce Türk Telekom internet bağlattık fakat şöyle bir durum var. 4 kişilik aileyiz hepimiz internet kullanıyoruz. İnternete 2 kişi aynı anda girdi mi inanılmaz bir yavaşlama oluyor ve iki kişinin internette yaptığı basit şey olmasına rağmen. Atıyorum ben csgodayım tek ben giriyorum nete pingim 40 50 sıkıntı yok. Sonra ben oynarken kardeşim telefonundan Instagram'a girip storyleri dolaşınca pingim 200 300'lere fırlıyor ya bir şey yüklese normal derim ya sadece Instagram'da dolaşmak veya da Google'ye girince vs. Oyunda ping 300 oluyor veya oyun dışındada iki kişi aynı anda girdiğinde inanılmaz yavaşlama oluyor ve düşünün 4 kişi kullanmaya çalışıyoruz. Sinirden deliriyorum aradık altyapıya baktılar bina girişine sorun yok dediler bina girişinden modeme gelen kabloyuda değiştirdik sorun hala aynı delireceğim sorun nedir sizce? Tek kişi girdiğinde hiçbir sorun yok on numara ama ikinci kişi devreye girince ikinci kişi her ne yaparsa yapsın öyle normal takılsada internet direkt çöp oluyor pls helpme. Acaba modemde sorun olabilir mi (modem yeni verildi 5G desteği vs var )

Superonline kullanıyordum daha önce böyle bir sıkıntı asla yoktu 4 kişi giriyorduk rahat rahat kullanıyorduk şimdi neler çekiyoruz bir oyun oynayacaz bir YouTube'ye gircez diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç Mbps paket kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar ezberden TT ne zaman farklı yazmış.
Diğer firmalara altyapıyı kim kiralıyor?
16 ADSL kullanıyorsan normal kullan bakalım 35 VDSL paketi ne diyeceksin?

13 ADLS kullanıyorum :D ama eskiden süperonlinedede aynı paket vardı ve böyle bir sorun yoktu. ve sürpriz oldu banada şu iki gündür altyapı çalışması varmış hipernet geliyormuş paket yükseltsem sorun çözülür mü çünkü çok anormal bu sorun tek kişi girdiğimde gayet hızlı kesintisiz ikinci kişi girince 400 ping :( paket yükselsem iyileşme olur mu ( bu sorun 2 aydır devam ediyor ilk tt ye başladığımızdan beridir )

Geri
Yukarı