TTNET 16 Mbps nasıl iyileştirilir?

Maalesef, eskiden MTU ayarı olayı vardı fakat artık internet sağlayıcıları ne kadar destekliyorsa hattın, o kadar veriyorlar. TTNET ile bayağı görüştük ettik adamlar gözümün önünde hızı 30Mbps yaptı fakat altyapıdan dolayı 12'yi geçemedik bir türlü. Senin elinle yapabileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum.

Altyapının desteklemesi lazım. Altyapı uygunsa 16 Mbps üstünde bir internet alman lazım. Bir de ona VDSL destekleyen bir modem alman lazım. Altyapı sorgulama ile altyapını sorgulayabilirsin. Bizim burada bir çalışma olmadı ama geçen bir baktım VDSL destekliyormuş. Ve bunu 16 Mbps internetle 2 senelik anlaşma yaptıktan sonra öğrendim. 100TL'ye 16 Mbps şaka gibi.
Not: Modemim VDSL destekliyor bir de altyapı da gelmiş keşke yapmadan önce baksaydım ama bana en fazla 16 alabilirsiniz demişlerdi. 1 ay sonra baktım VDSL alabiliyordum. :)

Maalesef, eskiden MTU ayarı olayı vardı fakat artık internet sağlayıcıları ne kadar destekliyorsa hattın, o kadar veriyorlar. TTNET ile bayağı görüştük ettik adamlar gözümün önünde hızı 30 Mbps yaptı fakat altyapıdan dolayı 12'yi geçemedik bir türlü. Senin elinle yapabileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum.
Bu MTU nedir? İlk defa sizden duydum.

Bende ttnetliydim 7.yıl taahhüt bitti 24 kullaniyordum Ankara genel müdürlüğü 16 yukariyi görmez ADSL dedi hattinız elit ekip fiber desdekliyor dedi TürkNet'e geçtim 76 Mbps alıyorum kısaca TTNET yanlış bilgilendiriyor. TTNET'in altyapısıyla bu hızı alıyorum.
Müşteri hizmetleriyle görüş hız değerlerini kontrol ettir.

Son düzenleme:
Altyapının desteklemesi lazım. Altyapı uygunsa 16 Mbps üstünde bir internet alman lazım. Bir de ona VDSL destekleyen bir modem alman lazım. Altyapı sorgulama ile altyapını sorgulayabilirsin. Bizim burada bir çalışma olmadı ama geçen bir baktım VDSL destekliyormuş. Ve bunu 16 Mbps internetle 2 senelik anlaşma yaptıktan sonra öğrendim. 100TL'ye 16 Mbps şaka gibi.
Not: Modemim VDSL destekliyor bir de altyapı da gelmiş keşke yapmadan önce baksaydım ama bana en fazla 16 alabilirsiniz demişlerdi. 1 ay sonra baktım VDSL alabiliyordum. :)

ADSL'den VDSL geçiliyor ücretsiz şekilde, paket hızı da yükseltilip indirilebiliyor, taahhüt bunlari etkilemez.

ADSL'den VDSL geçiliyor ücretsiz şekilde, paket hızı da yükseltilip indirilebiliyor, taahhüt bunlari etkilemez.
Emin misiniz hocam? Örneğin benim 2021 Kasım'a kadar taahhütlü ADSL pakedim var ama daha yüksek bir VDSL pakede geçtiğim zaman yine taahhütüm 2021 Kasım'a kadar mı olacak?

Geri
Yukarı