TTNET 16 Mbps Paket İnternet Yavaşlığı Sorunu

JimMoriarty

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. TTNET'in 16 Mbps internetini kullanıyorum. Sorunum ise artık her türlü web sayfasını açamamak. Açmak için yaklaşık bir dakika beklemek gerekiyor. Bazen dört beş defa yenile yaptığım zaman ancak o zaman yavaş bir şekilde açılıyor. Evde iki farklı bilgisayar var ikisinde de aynı anda bu sorun olmaya başladı. TTNET'i aradım her zamanki gibi yine mükemmel bir şirket olduklarından, santrallerinde hiç problem yokmuş, sorun bizdeymiş. İnternetteki bilindik bütün DNS'leri denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Sizce ne yapabilirim? Speedtest'te hızım 6-7 Mbps çıkıyor. 16'ya kadar olan paketi kullanmama rağmen. Keşke 6-7 verebilse bari, artık ona da razı etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
6-7 mbps hızın var ise ve web sayfası açamıyorsan sorun gerçekten sendedir:D
Şaka bir yana gerçekten ilginç,sistem özelliklerini atar mısın ?

Speedtest'te yükleme hızım 0.56 Mbps. Sistem özelliklerim ise kabaca şöyle: İntel Pentium 2020m İşlemci, İntel Hd Graphics ekran kartı, 4 gb ram. Ek olarak Windows 10 kullanıyorum. Tarayıcıların geçmişini çerezlerini sildim ve farklı tarayıcılarda denedim, sonuç değişmedi.

Notebook kullanıyorsan arkasını aç ve wireless card'ı kontrol et kabloları çıkmış olabilir çok fazla yavaşlatıyor interneti

Benzer sorun bendede olmaya başladı önceden yoktu. Bir sayfaya giriyorum bembeyaz ekran yukarıdaki yenile işareti dönüyor sürekli ama bir kez yenileyince veya linki tıklayıp enter yapınca hemen giriyor. Benim sorunumun kaynağı nedir acaba?

Hocam arkasını açıp kontrol edemem pek anlayamıyorum ama kablolu da bağlanıp denedim ethernet üzerinden hala bir değişme olmadı. Diğer bilgisayar masaüstü onda da aynı sorun var o da kabloyla bağlanıyor.

O zaman sorun hatlarla ilgili çok büyük ihtimal, modemi değiştirmeyi dene olmassa ttnet'i tekrar ara zaten müşteri hizmetleri pek hoş ilgilenmiyor geçiştiriyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı