TTNET 20 Mbps

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Merhaba arkadaşlar. Ben öğrenciyim ttnet yalınnet limitsiz paketi abonesiyim. Hızım 8 mbps'e kadar çıkıyor yani sitesinde öyle yazıyor. Adil kullanım kotası 50 gb. 2 gün önce sabah telefon geldi ttnet'ten. Telesekreter konuştu benimle. Aboneliğimin Yalın Fibernet Limitsize taşındığının bunun karşılığında herhangi bir ücret alınmayacağını. Eski paketimin tutarını ödemeye devam edeceğimi söylediler. Adil kullanım kotası 75 gb hızım ise 20 mbps'ye çıktı. Ama Speedtest'ten aldığım testlerde 20 Mpbs çıkmasına rağmen internet download managerla yaptığım indirmeler de o kadar hızı göremiyorum. En fazla 600 kpbs ile indiriyor. Sizce ttnetin bana söylediği ne kadar doğru?

"SpeedTest" ile yaptığın testte hızın 20 Mpbs çıkıyor ise doğrudur.
Dosyayı hangi konumdan indiriyorsun? Bir websitesinden hız sınırlamalı olarak indiriyor olabilirsiniz. Ya da sınırlama olmaksızın bir websitesinden aynı dosya bir çok kişi tarafından indiriliyorsa yine hızınız düşer. :)

Tüm Türkiye Fiber net 20mbps standart seviyesine otomatik-ücretsiz geçecek. Senin kullandığın program ayarların da yada indirdiğin serverlar da problem olabilir. Speed test sonucu neyse o'dur.

"SpeedTest" ile yaptığın testte hızın 20 Mpbs çıkıyor ise doğrudur.
Dosyayı hangi konumdan indiriyorsun? Bir websitesinden hız sınırlamalı olarak indiriyor olabilirsiniz. Ya da sınırlama olmaksızın bir websitesinden aynı dosya bir çok kişi tarafından indiriliyorsa yine hızınız düşer. :)

Youtube'dan video indirirken önceden 8 mbps hızla indirdim. Yani youtube da genelde son hız sınırıyla indiriyor.

- - - Güncellendi - - -

TTNET gibi kurumsal yapıların ne yapacağı belli olmaz. (Örn D-smart , Digitürk ) En iyisi arayıp bilgi almanız.

Doğru söylüyorsunuz en kısa zamanda arayacağım bir ay sonra 20 lira fazla fatura gelirse şaşırmam açıkçası.

Hocam bende ttneti arayıp gerekli bilgiyi aldım VDSL modemin yoksa o hızı kullanamazsın. 3'lü avantaj kampanyasına geçecektim tivibu, ttnet alo, ve 20mbps hipernet alıcaktım 50 lira aylık. Ttnet alo kurulumu için ilk faturada 10TL, tivibu kurulumu için 1 yıl her faturada 3,5 lira, internet kurulumu içinde 1 yıl faturaya yansıtılmış 3 lira oluyor. VDSL modemde 12 aylık faturaya ek 12 lira ee ne anladım ben bundan fatura aldı başını gidiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı