TTNET 8 Mbit Paket 2-3 Mbit Hız Sorunu

tgo89

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
İlçe merkezine 10 Km uzaklıkta Giresun'un bir köyünde TTNET bağlattırdım. Bağlantı 50 mt uzaklıktaki hat kutusundan direkt modeme hat çekilerek yapıldı. Ancak ben hiçbir şekilde 8 Mbit bağlantı alamıyorum, hep 2-3 Mbit ve devamlı kopmalar var. Türk Telekom ekibinden gelen çalışan burada hiçbir şekilde 4 Mbit üstüne çıkamazsınız dedi. Sadece bir kere bağlantı testinde çok kısa bir süreliğine 5 Mbit gördüm. TTNET müşteri hizmetleri hattın çok iyi olduğunu 8 Mbit ulaştığını ve 16 Mbit bile kullanabileceğimi söylüyor. Bütün şikayetlerime rağmen hiçbir sorun giderilemedi. Yapılacak bir işlemle sabit internet hızına sahip olabilir miyim? Problem nerede olabilir? Santralden kaynaklanan bir problem midir hiçbir bilgim yok. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar rica ediyorum aydınlatırsa sevinirim. Çok fazla teknik bilgim olmadığı için üstlerine de gidemiyorum. Modem arayüzümü paylaşıyorum, sizce problem nerededir?
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kütahya merkeze 5 dk mesafede bir mahallede oturuyorum 16 mbps lik paket var bende de ama santrale olan mesafe den dolayı en fazla 4 mbps kullanabiliyorum eski alt yapı olduğu için yapabilecekleri birşey yokmuş suanlik ancak yeni fiber altyapı sağlandığında düzelme olacağını söyledi ekipler direkt olarak bir çözüm getiremiyorlar sizde de aynı sıkıntı olabilir belki müşteri hizmetlerinden arıza kaydı ile kontrol yapan ekipler hatta sıkıntı yok diyorsa muhtemelen santral mesafesinden kaynaklı olabilir yada elinizdeki modem/ router dan olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı