TTNET altyapı getirmiyor

Bitz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. Eskişehir merkezde oldukça kalabalık sayılabilecek bir mahallede 7 yıldır oturuyorum. Bulunduğum bölgede ADSL altyapısı bulunuyor sadece. 7 yıldır sürekli şikayet etmemize rağmen hala bir çalışma yapılmıyor. Şikayet ettiğimizde bize "gerekli talep olmadığını" söylediler. Halbuki mahallemizdeki her sokakta yeni bir inşaat yapılıyor, yani talep var ve artacak. Bir diğer sorunda evimizin cadde üzerindeki kutuya uzak bulunmasıymış. ADSL internet olunca kutu içerisine çıkış gücünü yükseltici bir modülün bağlanması gerekiyor ancak TTNET bunu da yapmıyor. Son 1 aydır en az 5 6 defa şikayet kaydı oluşturttum her seferinde gelip altyapı sıkıntılı deyip gittiler. Parasını ödediğim hizmeti kullanamıyorum. Hızlarım gerçekten çok düşük. Genelde 4-5 Mbit indirme ve oyun içerisinde 200+ ping. Bölgemde mobil hatta iyi çekmediği için Superbox gibi bir hizmeti de alamıyorum. Sizce buna nasıl bir çözüm bulabilirim? Herhangi bir kuruma şikayette bulunabilir miyim?

Alabilme ihtimalin var ama kesin bu üç yerden de şikayet edin.
Üçüne de şikayet ettim hocam inşallah sonuç alabilirim. Malum üniversiteler online'a geçti öbür türlü ciddi sıkıntı yaşayacağım bunu da şikayetimde belirttim.

TTNet tarafından verilen cevap:
Sayın ............;
158665647 numaralı şikayetinize işletmeci tarafından cevap verilmiştir. İşletmecinin cevabını aşağıda görebilirsiniz:

Sayın .........., İletmiş olduğunuz talebinizle ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. İnternet erişim hizmetinden yararlandığınız lokasyonda Fibernet (H) hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda VDSL altyapı üzerinden hizmet sunumunun mümkün olduğu ancak Fibernet (H) hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle FİBER (H) altyapı üzerinden hizmet sunumu mümkün olamamaktadır. Siz değerli müşterimizin kaliteli ve hızlı internet hizmetinden faydalanabilmesi için altyapı dönüşüm talebinizi kayıt altına aldık. Saygılarımızla.

VDSL olduğunu iddia etmişler ama daha önce çok kez telefonla görüştüğümde ADSL olduğunu söylediler ve internet üzerinden de tekrar sorgulattım ADSL olduğu yazıyor. Devlet kurumuna yaptığım şikayete açık açık yalanla cevap veriyorlar.

TTNet tarafından verilen cevap:
Sayın ............;
158665647 numaralı şikayetinize işletmeci tarafından cevap verilmiştir. İşletmecinin cevabını aşağıda görebilirsiniz:

Sayın .........., İletmiş olduğunuz talebinizle ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. İnternet erişim hizmetinden yararlandığınız lokasyonda Fibernet (H) hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda VDSL altyapı üzerinden hizmet sunumunun mümkün olduğu ancak Fibernet (H) hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle FİBER (H) altyapı üzerinden hizmet sunumu mümkün olamamaktadır. Siz değerli müşterimizin kaliteli ve hızlı internet hizmetinden faydalanabilmesi için altyapı dönüşüm talebinizi kayıt altına aldık. Saygılarımızla.

VDSL olduğunu iddia etmişler ama daha önce çok kez telefonla görüştüğümde ADSL olduğunu söylediler ve internet üzerinden de tekrar sorgulattım ADSL olduğu yazıyor. Devlet kurumuna yaptığım şikayete açık açık yalanla cevap veriyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı