Türk Telekom altyapı getirmiyor

Aynı şekilde ping sorunumdan bahsediyorum. Santralle şeyle alakalı olduğuna. Ekiplere ilettim dedi hangi ekipler dedim. Saha ekipleri diyor Allah'ım sana geliyorum. Cidden anlamıyorlar.
Hocam iki saat laf anlatıyorum. VDSL dolaba aktarım yapılması gerek port yok gözüküyor ekipler bugün gelecekti gelmedi diye kadın bana paket değişikliği yapalim diyor. Müdürlüğün numarasını verir misiniz diyorum bana öyle bir yetkim yok diyor. Tamamen bilgisiz elemandan kaynaklanıyor.

Hocam iki saat laf anlatıyorum. VDSL dolaba aktarım yapılması gerek port yok gözüküyor ekipler bugün gelecekti gelmedi diye kadın bana paket değişikliği yapalim diyor. Müdürlüğün numarasını verir misiniz diyorum bana öyle bir yetkim yok diyor. Tamamen bilgisiz elemandan kaynaklanıyor.

Telekom'un ceosu olacağım ciddi söylüyorum. MH baştan sona eğitimli insanlarla değiştirirdim. Çok daha fazla yetki verirdim. Yılda 1 milyon km fiber döşerdim. TürkNet'in ceosu bundan 3 yıl önce 100 Euro civarı dedi bir hane için. O zaman ki maliyet ile şimdiki bir değil. Şu an belki de daha da ucuzdur maliyeti. 30 milyon Euro harcardım. İleriye yatırım yapardım Telekom olsam. Pop noktaları o kadar çok iyileştirirdim ki. Frankfurt'a 34-35 ping yapardım. Bugün VDSL2 ile bir Frankfurt sunucusuna 38 ms aldım. Fiber olsaydı bu kim bilir ne kadar olurdu. Şu an ise 41 ms yine iyi diyorum.

2020.11.11-09.53.png

@Patrixcs Omni DSL Aldım. Malum 4-5 Ay beklemek olmaz artık modem de kötüleşmişti.
6606'dan kurulum için kullanıcı adı şifremi de aldım. Modemin gelmesini bekliyorum.
Duvardaki prizi yenileyeceğim. Çünkü pinleri dışarı çıkmış yerlerinden bağımsız hale gelmiş iyice kötüleşmiş. Yeni bir priz alıp onu bağlayacağım.
Şu an kullandığım modemi de WAN İle yeni modeme bağlayacağım. Masamın üzerinde durur. Kablosuzunu kullanmam.
Bunları yapacağım. Duvar prizi değişikliği ve Modemi acess point şeklinde kullanmak için ne bilmeliyim?

@Patrixcs Omni DSL Aldım. Malum 4-5 Ay beklemek olmaz artık modem de kötüleşmişti.
6606'dan kurulum için kullanıcı adı şifremi de aldım. Modemin gelmesini bekliyorum.
Duvardaki prizi yenileyeceğim. Çünkü pinleri dışarı çıkmış yerlerinden bağımsız hale gelmiş iyice kötüleşmiş. Yeni bir priz alıp onu bağlayacağım.
Şu an kullandığım modemi de WAN İle yeni modeme bağlayacağım. Masamın üzerinde durur. Kablosuzunu kullanmam.
Bunları yapacağım. Duvar prizi değişikliği ve Modemi acess point şeklinde kullanmak için ne bilmeliyim?
Priz değişikliği aynı değişen birşey yok önerim VIKO marka. Access point ayarları zaten Youtube'de bulunuyor zaten çok basit.
Türknet'ten şimdi sorguladım 4 sokak ileride GigaFiber aktif gözüküyor. Belediye ile arasındaki sorun çözülmüş ama benim sokakta aktif olmadı. Türknet ile nereden iletişime geçebilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı