TTNet Altyapı İşlemleri

O konu hakkında bir bilgim yok ama TT'den uzak durmanızı tavsiye ediyorum turknete bir bakın nerde yaşıyorsunuz . Ülke genelinde ağlarını genişletme girişimindeydiler . Diğer firmaların kapsama alanına bakın belki sizin yaşadığınız yerde hatları vardır
Elime öyle bir şans geçtiği zaman zaten uzak duracağım. Birde karşı binalarda internet var bizim bina daha 1-2 aylık altyapı yok. Bu altyapı herkesin binasına tek tek yapılmıyor herhalde değil mi? Belli bir yerden kablo çekilip tüm binalara kutu koyulup internet veriliyor. Kesin bir bilgi biliyorsanız söylermisiniz hocam?

Ben kendim müteahhit ve emlak ofisim var. Türk telekom bir toplantı yaptı. Tüm binalara fiber bağlanması için bir çalışma yapıyorlar. Biz müteahhitler olarak eve ek olarak, evin şarterlerini bilirsiniz. Onun gibi bir yer yapıp modem yeri hazırlıyacağız. Türk telekom gelip oraya farklı bir modem bağlıyacak. Artık bakır kablo devri kapanıyor. Cam kablo devri başlıyor. Odalarada cat 5 veya cat 6 kablo döşeme zorunluluğuda geldi.
Örneğin: Şimdi eski binalarda 24 mb internet bağlatıyorsun ama aldığın hız 10 mb oluyor. Bunun sebebi yapan elektrik ustası malzemeden çalıyorlar. Binaya kadar gelen kabloda sıkıntı yok. Her daireye geçiş kablolarda malzemesi kötü olanı kullanıyorlar. Biz müteahhitler bunu anlamayız. Sonra internet bağlatmak isteyen kişiler yeterli hız alamayınca sinirlenip gerekli yerleri arayıp onlara kızıyorsunuz.
Şimdi eğer eski binada oturuyorsanız türk telekomu arayıp sizin binanıza özel olarak binanın girişine kadar fiber döşüyorlar. Geri kalan dairelere bakır borularla devam ediyor.
Bilginiz olsun :)

Merhabalar. Bende alt yapı olmayan yeni bir yerleşim yerinde oturuyorum. Banada imzalanmış anlaşmayı göstermişlerdi. Fakat dedikleri zamandan +4 ay geçti. Ne gelen var ne giden. :)

Merhabalar. Bende alt yapı olmayan yeni bir yerleşim yerinde oturuyorum. Banada imzalanmış anlaşmayı göstermişlerdi. Fakat dedikleri zamandan +4 ay geçti. Ne gelen var ne giden. :)
Bunlar böyle hocam, sıkıştırmazsan canları istedikleri zaman gelirler, ben en fazla 1 ay sabredeceğim. Olmazsa 1 yıl bunları bekleyemem ki ben?

Bunlar böyle hocam, sıkıştırmazsan canları istedikleri zaman gelirler, ben en fazla 1 ay sabredeceğim. Olmazsa 1 yıl bunları bekleyemem ki ben?
İnş hocam gelirler en kısa zamanda. Fakat sen bu arada alternatif olarak yerel internet hizmeti veren firmalar var alt yapı olmadan onları bi araştır.

Güncelleme : Bugün az önce TürkTelekom'dan mesaj geldi, mesaj şu şekilde xx olan numara. ''xxxxxx adlı internet şikayetiniz hakkında çalışmalarımız devam etmektedir. Teşekkür ederiz.'' iyide ben şikayet etmedim ki kardeşim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı