TTNET bakım çalışması rezaleti

Sertaç Binli

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri (IT)
Maalesef ki tek VDSL verebilen servis sağlayıcı TTNET olduğu için mecburen kullanıyorum.

Yaklaşık yarım saat önce internet kesildi ve çağrı merkezini aradım. Türkiye genelinde çalışma olduğunu ve sabah saat 6'ya kadar bağlantı alamayacağımı söylediler. Bakım çalışması varmış. Peki neden haber vermediniz dediğimde, internet sayfasında duyuru yaptıklarını söylüyorlar. Her türlü reklam ve tanıtım için SMS gönderen TTNET, bakım çalışması için SMS göndermiyormuş.

Hadi onu geçtim. Saat 02:00-06:00 arası çalışma var diye duyuru yapmışlar ancak saat 01:30'da internet kesildi.

İçimdeki sinir ve kini kustuktan sonra sorum şu:
Eğer forumda hukukçu abilerim-kardeşlerim var ise duyuru saatinden önce bağlantının kesilmesi hakkında yapabileceğim bir şey var mıdır? BTK'ya şikayet dışında daha etkili ne yapabilirim? BTK'ya şikayet edince körler sağırlar birbirini ağırlar durumu oluyor.
IMG_20190730_014240.jpg

Sanıyorum ben kendimi yeterince iyi ifade edemiyorum. Türk Telekom'un online işlem merkezinde, abonelik başlangıcında imzaladığım sözleşmenin görüntüsü mevcut. Bu sözleşmede, bahsi geçen madde ve/veya bakım çalışmasına ilişkin herhangi bir madde yok.

Daha açık nasıl anlatabilirim bunu bilmiyorum.

Ayrıca, bu maddede bakım çalışmasının, yapılan duyurudan daha erken başlatılabileceğine dair herhangi bir ifade varsa da ben göremiyorum.

Sanıyorum ben kendimi yeterince iyi ifade edemiyorum. Türk Telekom'un online işlem merkezinde, abonelik başlangıcında imzaladığım sözleşmenin görüntüsü mevcut. Bu sözleşmede, bahsi geçen madde ve/veya bakım çalışmasına ilişkin herhangi bir madde yok.

Ayrıca, bu maddede bakım çalışmasının, yapılan duyurudan daha erken başlatılabileceğine dair herhangi bir ifade varsa da ben göremiyorum.

Kişiye özel mi hazırlanıyor sözleşmeler?

Tüketici hakem heyetine başvurun o zaman. Bakım çalışması yapılması zorunlu olan bir şey. İsterseniz fiber internet kullanın o kabloların bir süre sonra bakıma veyahut değişime ihtiyacı var.

Müşteriye bildirmeden her türlü işlem yapma hakları olduğuna dair bir ibare vardır muhakkak.

Boşuna tartışmıssınız ilgiyi çalışma adına BTK'nın kesinti yaşayacağınız adına mesaj göndermesi gerekiyor veya mail.

Sonunda beni anlayan birisi çıktı.
Kişiye özel mi hazırlanıyor sözleşmeler?

Kişiye özel midir, genel midir? bilmiyorum. Üzerinde imzam bulunan sözleşmede alıntı yapılan maddeye ait herhangi bir içerik yok.

Dostum 30 dakika erken kesildi diye senin en fazla yapabileceğin şey sözleşmeyi taahhüt olmasına rağmen THH başvurup ücretsiz feshedebilmen. Onu da THH sorunu hor görüp yapar mı, yapmaz mı orası belli değil.
Dava açmak istersen şunları söyliyebilirsin; Kardeşim benim işim gücüm vardı bu adamlar bana saat 2'de internetin kesileceğini bildiriyorlar fakat saat tam 1.5 da internetimi kesiyorlar. Ben bu nedenden dolayı işimi tam halledemediğim için duygusal açıdan kendimi çok kötü hissetim, Sözlerinde durmadıkları ve dakik olmadıkları için maddi ve manevi davacıyım diyeceksin. Davayı kazanamazsan bütün masraflar sana patlar haberin olsun.

Son düzenleme:
Adamlar iyileştirme çalışması yapsa suç yapma yine suç. İnternetten resmi gelirli bir şekilde para kazanamadığınızı varsayarsak maddi olarak davacı olma hakkınız bulunmamakta.

Bakım çalışması için elektrik/su kesildiğinde aynı şekilde konu açmanızı bekliyorum...

Adamlar iyileştirme çalışması yapsa suç yapma yine suç. İnternetten resmi gelirli bir şekilde para kazanamadığınızı varsayarsak maddi olarak davacı olma hakkınız bulunmamakta.

Bakım çalışması için elektrik/su kesildiğinde aynı şekilde konu açmanızı bekliyorum...

Birincisi resmi gelirli bir şekilde para kazanmadığımı neye dayanarak varsayıyorsunuz?

İkincisi benim derdim bakım çalışması ile ilgili değil, günde en az 2 reklam SMS'i gönderen TTNET, bu tarz bir işlem için bilgilendirme SMS'i göndermeyi düşünemiyor veya işine gelmiyor!

Üçüncüsü, bakım çalışması için verilen saate uymamalarını hala nasıl oluyor da normal olarak karşılayabiliyorsunuz? Gerçekten çok enteresan.

Son olarak, burası bir teknoloji forumu. Su ve elektrik için, aynı şekilde bir durum yaşandığında gerekli yerlere müracaat etmediğimi nereden biliyorsunuz?

Sırf muhalefet olsun diye bir şeyler yazmanızın kimseye bir faydası yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı