TTNET düşük hız

Hasan Havaoglu

Hectopat
Merhabalar, benim internetim ile alakalı bir sorunum var şöyle izah edeyim;
Epic Games'te bir oyun indirirken internetimin hızında bir problem yok ancak Chrome, Steam, LoL vs. uygulama veya programlarımda düşük hız alıyorum.
Mesela şu an Visual Studio indiriyorum 50KB-200KB arası ama Epic Games'te 800KB ile indiriyor.

visual.png

epic games.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal indirme hızınız nedir ?

Tüm programları kapatıp ttnet hız testi yapıp verilere bakıp hizmet aldığınız paket ile karşılaştırabilirsiniz.

İndirme hızınız aldığınız değerlerle orantılı bir sıkıntı göremedim. Kullandığınız internet sağlayıcısı dışında tabii. Yıl 2021 olacak hala 8 download 1 upload veren başka bir İSS yoktur herhalde.

Merhabalar, benim internetim ile alakalı bir sorunum var şöyle izah edeyim;
Epic Games'te bir oyun indirirken internetimin hızında bir problem yok ancak Chrome, Steam, LoL vs. uygulama veya programlarımda düşük hız alıyorum.
Mesela şu an Visual Studio indiriyorum 50KB-200KB arası ama Epic Games'te 800KB ile indiriyor.

Eki Görüntüle 788063

Eki Görüntüle 788062
Epic Games'ten birşey indirirken bazılarında indirme hızı biraz düşük oluyor sebebini bende bilmiyorum ama durum öyle. Başka yerlerden indirme yaparken daha hızlı olacağını fark edersiniz. Bu sizlik bir problem değil yani.

Epic Games'ten bir şey indirirken bazılarında indirme hızı biraz düşük oluyor sebebini bende bilmiyorum ama durum öyle. Başka yerlerden indirme yaparken daha hızlı olacağını fark edersiniz. Bu sizlik bir problem değil yani.

Siz yanlış anlamışsınız galiba bende tam tersi oluyor Epic Games'te yüksek hız diğer programlarda düşük hız :)

Siz yanlış anlamışsınız galiba bende tam tersi oluyor Epic Games'te yüksek hız diğer programlarda düşük hız :)
Diğer programlardaki sunucular indirme için pek elverişli olmayabilir. Mesela SpeedTest yaparken bile her sunucudan aynı hız değerlerini alamazsınız. O indirme yapmayı denediğiniz sunucuyla alakalı bir durum hocam. Epic'de hızınızı alabiliyorsanız sorun olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı