TTNET Ekipleri Bina İçi Kurulumu Yapmamış

ersin97

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine mühendisi
Arkadaşlar NetSpeed internet bağlattım. NetSpeed ekipleri geldi daire içi kurulumu yaptı. Fakat interneti kullanamıyorum. Çünkü TTNET denen firma portları bağlamamış, sadece adımın soyadımın ve müşteri numaramın yazdığı bir etiket bırakmış bina kapısına. Onu bir yere bağlaması gerekiyordu fakat bağlamadan gitmiş. İnternetsiz kaldım. TTNET yüzünden şu an kullanamıyorum. Sizce ne yapmalıyım? NetSpeed 1-6 gün arası TTNET ekipleri gelir dedi. Sizce de uzun bir süre değil mi? TTNET ekiplerinin iş bilmezliğini niye ben vaktimden ödüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef öyle hocam. Geçenlerde internet gitti, bir haftada zor yaptılar. Dersleri de kaçırdım. Şimdi git sor hocalara neden düşük diye; "çalışmadı" derler. :(

Sadece adımın soyadımın ve müşteri numaramın yazdığı bir etiket bırakmış bina kapısına.
Benim bildiğim kadarıyla TT sadece ankastreye etiket bırakır ve hizmet aldığınız alternatif ISS'nin kurulum ekibi daireden gelen kabloyu etiketli porta çakar.

Umarım yanlış biliyorumdur...

Türk Telekom sadece binadaki ankastre (telefon) kutusunda sizin portunuzu belirler o kadar. Modeminizin arkasına taktığınız DSL kablosunun diğer ucunu NetSpeed ekipleri ankastre kablosuna bağlamalıydı. Dediğim gibi; Türk Telekom harici bir ISS'den hizmet aldığınız için TT sadece portunuzu belirler gerisine karışmaz.

TT harici bir ISS üzerinden hizmet alıyorsanız TT yalnızca sağlayıcı krone (kendi sorumluluğu altında bulunan) üzerinden köprü çıkışını verir etiket yapıştırır ve gider bundan sonrasında bina içi dağıtım krone (sizin sorumluluğunuzda olan) üzerinde tespiti sizin internet aldığınız ISS tarafından veya herhangi bir elektrikçi tarafından yapılır.

Benim bildiğim kadarıyla TT sadece ankastreye etiket bırakır ve hizmet aldığınız alternatif ISS'nin kurulum ekibi daireden gelen kabloyu etiketli porta çakar.

Umarım yanlış biliyorumdur...
Türk Telekom sadece binadaki ankastre (telefon) kutusunda sizin portunuzu belirler o kadar. Modeminizin arkasına taktığınız DSL kablosunun diğer ucunu NetSpeed ekipleri ankastre kablosuna bağlamalıydı. Dediğim gibi; Türk Telekom harici bir ISS'den hizmet aldığınız için TT sadece portunuzu belirler gerisine karışmaz.
Hocam tek binadaki kutudan size gelen kablo takılacaksa elektrikçi onu yapabilir.
TT harici bir ISS üzerinden hizmet alıyorsanız TT yalnızca sağlayıcı krone (kendi sorumluluğu altında bulunan) üzerinden köprü çıkışını verir etiket yapıştırır ve gider bundan sonrasında bina içi dağıtım krone (sizin sorumluluğunuzda olan) üzerinde tespiti sizin internet aldığınız ISS tarafından veya herhangi bir elektrikçi tarafından yapılır.
Sıkıntı da tam olarak burada. TT ankastreye etiket bırakmamış. Bina kapısının girişine koyup gitmiş.

Bıraktığı etiketin fotoğrafını atabilir misiniz ya da ne yazdığını da yazabilirsiniz buraya.

"Adım Soyadım
Hizmet Numaram" yazıyor. Herhangi bir yere bağlamamışlar. Binaya girmeden girişe bırakıp gitmişler.

Geri
Yukarı