TTNET fiber iyi midir?

İstanbul’da yaşıyorum ve kesinlikle Türk Telekom’dan daha düşük ping sağlayan görmedim. Örneğin Valve Viyana sunucusuna diğer sağlayıcılarda 26 ms ile bağlanabilir misiniz?
O oldukça iyiymiş ancak Comnet Frankfurt'da harikalar yaratıyor. Steam'e de arkadaşım 30ms ile bağlanıyordu en son İstanbul Esenyurttan. Ben Bolu'dan Comnet kullanıyorum. 40ms'e düştü bugün yeni düzenleme ile. Frankfurt 47ms'e düştü. Steam için oldukça iyi ama onu da söylemeliyim. Herkese nasip olmuyor o ping. Konumunuz çok avantajlı.

1 sene TT taahhüdü olan @Patrixcs buna üzüldü. :(

O oldukça iyiymiş ancak Comnet Frankfurt'da harikalar yaratıyor. Steam'e de arkadaşım 30ms ile bağlanıyordu en son İstanbul Esenyurttan. Ben Bolu'dan Comnet kullanıyorum. 40ms'e düştü bugün yeni düzenleme ile. Frankfurt 47ms'e düştü. Steam için oldukça iyi ama onu da söylemeliyim. Herkese nasip olmuyor o ping. Konumunuz çok avantajlı.

1 sene TT taahhüdü olan @Patrixcs buna üzüldü. :(
Türk Telekom AWS Almanya sunucularına 36 ms ile bağlanabiliyor. Daha düşüğünü göremedim.

TTNET düzeldi diyen arkadaşla beni tanıştırır mısın?
50 MBPS VDSL paketini kullanıyorum. Kablosuz olarak bağlandığım speedteste bak sadece.
Screenshot_20210606-010328.jpg

Türk Telekom AWS Almanya sunucularına 36 ms ile bağlanabiliyor. Daha düşüğünü göremedim.
Ben de zaten Bolu'da 47 alıyorum. Bu arada sizin konumunuz muhtemelen harika. Çünkü zaten Türkiye'de bilinen şimdiye dek en düşük Valve ve AWS pingi sizde. Ben sizdekinin altında görmedim. Şu an rekor sizde. :)

Bu arada bu pingi alıyorsanız geçmeyin. Diğer İSS'ler sizin konumunuzda daha da kötü olabilir. Ben olsam kesinlikle geçiş yapmam. Ancak fiyatlar pahalı geldiğinde düşünülebilir.

Ama bir yere 12 ay sabit kalmak bence saçma.

Firmaya bağlı o kadar saha ekibi ve çağrı merkezi çalışanları var. Şirketin kendini garantiye alması lazım. Altyapınıza güveniyorsanız aldığınız hizmette sorunsuz olacaktır bu yüzden ne kadar bağlı olunduğunun önemi yok.
Taahhüt tek fiyat garantisi sağlar. TurkNet'in bugün fiyatı 85 TL ama yarın ne olacağı belli değil. İpin ucu Türk Telekom'da. Bant genişliği fiyatını güncellerse o zaman görürüm diğer taahhütsüz kullanıcıları.

Ben de zaten Bolu'da 47 alıyorum. Bu arada sizin konumunuz muhtemelen harika. Çünkü zaten Türkiye'de bilinen şimdiye dek en düşük Valve ve AWS pingi sizde. Ben sizdekinin altında görmedim. Şu an rekor sizde. :)

Bu arada bu pingi alıyorsanız geçmeyin. Diğer İSS'ler sizin konumunuzda daha da kötü olabilir. Ben olsam kesinlikle geçiş yapmam. Ancak fiyatlar pahalı geldiğinde düşünülebilir.
Donanımhaber’de daha düşüğünü alanı gördüm 😊

Sadece fiyatlandırmaları canımı sıkıyor, onun dışında bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı