TTNET fiber iyi midir?

TTNET düzeldi diyen arkadaşla beni tanıştırır mısın?
Arkadaşlar selamlar, TTNET fibere geçmeyi düşünüyorum ve emin değilim, TTNET eskisi gibi değil düzeldi diyorlar, özellikle fiberi iyiymiş sanırım, bana upload da lazım, Kablonet yetmiyor bana upload, ne önerirsiniz?
Kime göre, neye göre düzeldi? Mesela ben Türk telekom FTTB fiber 100 Mbit kullanıyorum. 97 Mbit indirme, 8.36 Mbit yükleme, 3 Ms ping, 0 jitter. Değerler iyi ve memnunum ama 149 TL veriyorum. Türknet, telekomun fiber altyapısı ile aynı tarifeyi taahhütsüz 85 TL'ye bana veriyor ama 4 ay daha telekom ile taahhütüm var, Türknet'e geçip bakacağım aynı ping ve hız değerlerini verirse Türknet kullanacağım.

Kime göre, neye göre düzeldi? Mesela ben Türk telekom FTTB fiber 100 Mbit kullanıyorum. 97 Mbit indirme, 8.36 Mbit yükleme, 3 Ms ping, 0 jitter. Değerler iyi ve memnunum ama 149 TL veriyorum. Türknet, telekomun fiber altyapısı ile aynı tarifeyi taahhütsüz 85 TL'ye bana veriyor ama 4 ay daha telekom ile taahhütüm var, Türknet'e geçip bakacağım aynı ping ve hız değerlerini verirse Türknet kullanacağım.
Dostum ben de ona gecmek istiyorum fakat uploadin 8 olmasi pandemi sonrasinda 4e dusecek ve bana lazim olan da o,ne yapmam lazim sence?
Upload ve dowloand peşindeysen yol yakınken vazgeç ama pingi düzelttiler.
Baska altyapi yok kablonet disinda :)

O oldukça iyiymiş ancak Comnet Frankfurt'da harikalar yaratıyor. Steam'e de arkadaşım 30ms ile bağlanıyordu en son İstanbul esenyurttan. Ben Bolu'dan Comnet kullanıyorum. 40Ms'e düştü bugün yeni düzenleme ile. Frankfurt 47Ms'e düştü. Steam için oldukça iyi ama onu da söylemeliyim. Herkese nasip olmuyor o ping. Konumunuz çok avantajlı.

1 sene TT taahhüdü olan @Patrixcs buna üzüldü. :(

Bolu'da fiber için bence o değerler fazla. 37-42 arası falan olsa daha iyi olurdu değerler. Comnet sonuç olarak peering yaptığını söylüyor. Peering ile ping değerleri 3-5 ms daha düşüyor.
Türk Telekom AWS Almanya sunucularına 36 ms ile bağlanabiliyor. Daha düşüğünü göremedim.

Bakır ile 37-38 ms aldığım oldu AWS sunucularına. Bir ara 36 ms gördüm sanırsam Telekom yanlışlıkla peering yaptı :D.

Bolu'da fiber için bence o değerler fazla. 37-42 arası falan olsa daha iyi olurdu değerler. Comnet sonuç olarak peering yaptığını söylüyor. Peering ile ping değerleri 3-5 ms daha düşüyor.
Yok yahu bir bilsen neler değişti buralarda. İlginç gelecek ama TT kullanan yan komşum tüm server'lere benden fazla ping alıyor. İlginç ama gerçek. Konumumda en düştüğü alıyorum şu an ki durumda ama dediğin gibi daha da düşebilir ve düştüğünü de gördüm.

Comnet'e 9.57ms ile bağlanıyorum. Comnet'den sonra da üstüne 30ms ekliyor işte geçenlerde dediğim gibi. Sonucunda 40ms oluyor.

Yok yahu bir bilsen neler değişti buralarda. İlginç gelecek ama TT kullanan yan komşum tüm Server'lere benden fazla ping alıyor. İlginç ama gerçek. Konumumda en düştüğü alıyorum şu anki durumda ama dediğin gibi daha da düşebilir ve düştüğünü de gördüm.

Comnet'e 9.57ms ile bağlanıyorum.comnet'den sonra da üstüne 30ms ekliyor işte geçenlerde dediğim gibi. Sonucunda 40ms oluyor.

POP noktasına aldığın ping yüksek gibi geldi. Telekom acıbademden Sofya'ya 8-10 ms arası bağlanıyor. Bursa'dan Comnet'e 2 ms alan gördüm.

Benim burada hala aynı en kötü ping Telekom veriyor. CGNAT hizmeti aldığım zaman tabii. Superonline hala en iyisi yıllardır.

POP noktasına aldığın ping yüksek gibi geldi. Telekom acıbademden Sofya'ya 8-10 ms arası bağlanıyor. Bursa'dan Comnet'e 2 ms alan gördüm.

Benim burada hala aynı en kötü ping Telekom veriyor. CGNAT hizmeti aldığım zaman tabii. Superonline hala en iyisi yıllardır.
Aslında İstanbul'a zaten 12-14ms alıyordum TT'de. Comnet'e geçince İstanbul serverlerinde pingim 9-10 geziyor.

Aslında TT en iyi pingi verebiliyor ama işte biraz şans meselesi senin de bildiğin gibi.

Aslında İstanbul'a zaten 12-14ms alıyordum TT'de.comnet'e geçince İstanbul serverlerinde pingim 9-10 geziyor.

Aslında TT en iyi pingi verebiliyor ama işte biraz şans meselesi senin de bildiğin gibi.

TT İstanbul'a 12 alma sebepin Gayrettepe'ye gönderiyor veriyi. Bende Gayrettepe'ye götürüyor. İstanbul'a 13 ms alıyorum. Acıbadem'den geçiyor veriyi 6 ms oluyor VDSL ile Comnet'e.

Türknet'in en düşük ping sloganı yalan dolan hocam. Anormal bir ağ trafiğine sahip değilseniz TT pinginiz %99 daha düşük olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı