TTNET Hız Problemi

BykEneS

Hectopat
Dün sabaha doğru internetim tamamen kesildi ve akşama kadar gelmedi. Akşam geldiğinde ise normalde kullandığım hızda olmadığını fark ettim.

Ertesi gün yani bugün üst yeni taşınan üst komşumun internet bağlatmaya çalıştığını öğrendim ve acaba port ile ilgili bir sıkıntı mı oldu diye kurdum kafamda. Sabah saatlerinde Türk Telekom'u arayıp bilgileri aktardım ve hatta güncelleme falan yaptılar tipik prosedür işte. Hızda yine bir yükselme olmadı.

Normalde internet hızım 16mbit ve stabildi fakat şuan sadece 6-7mb arası hız alıyorum. Tekrar aradım ve biraz bilgi aldım. Etrafta internet ile ilgili çalışma varsa hızınız düşebilir dediler, yine güncelleme yaptılar ve değişen bir şey olmadı.

Ardından modem arayüzüne girip hat değerlerine bakmak istedim ve şöyle bir şey ile karşılaştım:
Adsız.png

Maximum Veri Oranı değerinin normalde aldığım hıza eşit olduğunu (16mbit), Mevcut Veri Oranı'nın ise tam anlamıyla yarıya yarıya düşük olduğunu fark ettim ve Türk Telekom'u tekrar aramadan önce size sormak istedim.

Sebebi ne olabilir? Bilinçli yapılan bir şey midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı