TTNET internet faturasının yüksek gelmesi ve hızın düşük olması

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
2 yıl tahaatütlü Türk Telekom 50 Mbps Hiper net kullanıyoruz ve faturamız 134,99 TL. Bugün fatura ödemek için baktığımızda faturanın 174,75 TL geldiğini gördük. Benim bildiğim taahatütümüz dolmadığı için faturanın fazla gelmemesi lazım. Extra olarak 50 Mbps'lik internetimiz olduğu halde 15 Mbps hız alıyoruz. Müşteri hizmetlerini aradığımızda ise her şeyin normal olduğunu söyledi. Hızın neden düşük olduğunu sorduğumuzda arkada bir şeyler iniyordur gibi bir cevap verdi ama hız testi yaptığımda herhangi bir cihaz bağlı değildi ve bir şey inmiyordu. Üstelik hiz testini kablo ile yaptım.

1625990440790.png

1625990505037.png

Ben müşteri hizmetlerinin gözünü korkutmak amaçlı ya internetimi düzeltin ya da aboneliğimi iptal edeceğim diye korkutmuştum ve ping sorunum düzelmesede droplar ve yavaş internet hızını düzeltmişlerdi. Sizde arayıp az buçuk sinirli şekilde konuşup gözlerini korkutun düzelteceklerini umuyorum.

Ne zaman yaptınız sözleşmenizi ?

2 yıllık abonelik süreniz dolduysa fiyat artımı normal.
Ancak devam eden sözleşme süresinde artım yapamazlar.

Kotalı İnternet abonesi olabilirsiniz. Belli bir kullanımdan sonra fiyat artması bu sebeple olmuş olabilir. Ancak bunun faturaya yansıtılması lazım.

Diğer ücretler adı altında yansıtılan bedelin ne olduğunu öğren.

Hız konusuna gelirsek eğer modem değerlerinizi paylaşmanız lazım.
Hat zayıflaması, sinyal zayıflaması, SNR değerinize bakılması lazım modeme ulaşan hızla birlikte durum nedir diye.

Hocam iç tesisat veya modem de sorun olabilir. TTNET her zaman sorunu kullanıcıda arayan bir firma aylardır ping sıkıntısı hız sorunu yaşadım en son modemi değiştirdim kurtuldum. Modeme gelen kabloda ek VS. var mı? Benim kabloda 2 adet ek var ona rağmen modem değiştirince sorunum ortadan kalktı. Sen bunları kontrol et deneyimle baktın sorun devam mı ediyor tak ara müşteri hizmetlerini ben bunları bunları yaptım sorun bende değil siz de evime ekip gelmesini istiyorum gözümün önünde ankastre kutusuna gelen hızı test etsinler VS. diyebilirsin ekip gelince kutudaki hız 50 Mbps çıkarsa sorun sende demektir. Benden sana bir tavsiye daha Twitter üzerinden bunları eleştir sorunu belirt ve ümit önal'ı etiketle maksimum 10 dakika sonra TT sana geri dönüş yapıp iletişim bilgisi isteyecek iyi forumlar.

Türk Telekom sürekli bunu yapıyor. Müşterilerimizin düşük hızları yüzünden artık arayarak kavga etmekten sıkıldım. Nasıl oluyorsa senin yaşadığın gibi 35MBps interneti olan müşterimiz 8MBps alıyordu. Malum firmayı aradım, 3-4 kere ekip geldi nasıl olduysa şuanda 30MBps alıyoruz. Saha dolabı maksimum kapasitede olduğu için yükseltmek yerine kısıtlama yapmaya gidiyorlar. Bu zihniyetin değişmesi lazım. Sende ara ve kavga et, yoksa hiçbir şey yapmıyorlar. Birde senden ricam, aldığın hizmette 50MBps fiber hızında diyorsa bu hız ile taahhüttün olsa dahi çıkma hakkına sahipsin. Ama, eğer 50 MBps'ye kadar diyorsa kavga ile çözmen gerek.

Ne zaman yaptınız sözleşmenizi?

Kotalı internet abonesi olabilirsiniz. Belli bir kullanımdan sonra fiyat artması bu sebeple olmuş olabilir. Ancak bunun faturaya yansıtılması lazım.

2 yıllık sözleşme yaptık. Henüz 1 yıl oldu. Daha 1 yılımız var. Aldığımızda kotasız diye almıştık.

Diğer ücretler adı altında yansıtılan bedelin ne olduğunu öğren.

Müşteri hizmetleri arıyorum ama açmıyorlar maalesef veya başka bir yere yönlendiyorlar ama o da 1-2 saat sürüyor.

Hız konusuna gelirsek eğer modem değerlerinizi paylaşmanız lazım.
Hat zayıflaması, sinyal zayıflaması, SNR değerinize bakılması lazım modeme ulaşan hızla birlikte durum nedir diye.

1625993299377.png

Hocam iç tesisat veya modem de sorun olabilir. TTNET her zaman sorunu kullanıcıda arayan bir firma aylardır ping sıkıntısı hız sorunu yaşadım en son modemi değiştirdim kurtuldum. Modeme gelen kabloda ek VS. var mı? Benim kabloda 2 adet ek var ona rağmen modem değiştirince sorunum ortadan kalktı. Sen bunları kontrol et deneyimle baktın sorun devam mı ediyor tak ara müşteri hizmetlerini ben bunları bunları yaptım sorun bende değil siz de evime ekip gelmesini istiyorum gözümün önünde ankastre kutusuna gelen hızı test etsinler VS. diyebilirsin ekip gelince kutudaki hız 50 Mbps çıkarsa sorun sende demektir. Benden sana bir tavsiye daha Twitter üzerinden bunları eleştir sorunu belirt ve ümit önal'ı etiketle maksimum 10 dakika sonra TT sana geri dönüş yapıp iletişim bilgisi isteyecek iyi forumlar.

İç tesisatta herhangi bir sorun yok. Daha önce böyle bir problem yoktu. Yeni yeni olmaya başladı. Kabloda herhangi bir ek bulunmuyor. Direk modemden bilgisayara bağlı. Müşteri hizmetlerini arayacağız. Eğer sorun çözülmez ise en son sizin dediğiniz gibi yapacağım muhtemelen.

Türk Telekom sürekli bunu yapıyor. Müşterilerimizin düşük hızları yüzünden artık arayarak kavga etmekten sıkıldım. Nasıl oluyorsa senin yaşadığın gibi 35Mbps interneti olan müşterimiz 8Mbps alıyordu. Malum firmayı aradım, 3-4 kere ekip geldi nasıl olduysa şu anda 30Mbps alıyoruz. Saha dolabı maksimum kapasitede olduğu için yükseltmek yerine kısıtlama yapmaya gidiyorlar. Bu zihniyetin değişmesi lazım. Sende ara ve kavga et, yoksa hiçbir şey yapmıyorlar. Bir de senden ricam, aldığın hizmette 50Mbps fiber hızında diyorsa bu hız ile taahhüttün olsa dahi çıkma hakkına sahipsin. Ama, eğer 50 Mbps'ye kadar diyorsa kavga ile çözmen gerek.

50 Mbps Hiper net olarak geçiyor ama müşteri hizmetlerini arayınca paketin 50 Mbps'ye kadar olduklarını söylediler.

Sinyal zayıflaman var. İç tesisatını kontrol et. Soket bağlantılarını, ekleri kontrol et.

Ankastre üzerinden bağlantı sağlayıp değer paylaşın.
Bunun için iskelet ağından ankastrede sonlandırılan sana ait reglet soketlerine 30-50 cm aralığında bir kablo çak. Modeme takılan ucuna RJ11 soket çakarak direkt modeme bağla.
Bunun sayesinde ankastre ölçümü yaparsın.
Eğer durum aynıysa reglet sorunu olabilir. Bu durumda iskelet ağından ankastredeki reglete çakılan sana ait 2 damarı söküp direkt olarak ek yapman gerekli 30-50 cm aralığındaki kabloya.
Sorun yine devam ederse iskelet ağında veya saha dolabında bir sorun var demektir.

Bu işlemin amacı iç tesisat ve ankastre kontrolüdür. Bu iki durumda sorun devam ettiği durumda iç tesisatla ile alakalı bir durum olmadığının ispatı ortaya koyulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı