TTNET internet hız değerleri

Birisi42

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mars
Bir şeyi merak ediyorum bu konuda çok da bilgili değilim. İnternet hızımı ölçmek için Speedtest indirdim. Bir tanesi 6.92 download veriyor bir başkasında 13 veriyor hangisi benimki. Telefon internet hızını ayarlarda 72 Mbps olarak gösteriyor ancak canlı dersten atma gibi durumlar olabiliyor. Bu arada internetim TTNET. Eğer sorularınız olursa hemen bakacağım şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.

Bir şeyi merak ediyorum bu konuda çok da bilgili değilim. İnternet hızımı ölçmek için Speedtest indirdim. Bir tanesi 6.92 download veriyor bir başkasında 13 veriyor hangisi benimki. Telefon internet hızını ayarlarda 72 Mbps olarak gösteriyor ancak canlı dersten atma gibi durumlar olabiliyor. Bu arada internetim TTNET. Eğer sorularınız olursa hemen bakacağım şimdiden cevaplayan herkese teşekkürler.

Bu tür testlere çok güvenme eğer bir değer alacaksan en düşüğünü göz önünde bulundur.

Öyle bir şey yok kardeşim her sunucudan sunucuya değişiyor siz doğu Afrika'daki servera bağlanın 100 alıyorsansız orada 20 bile alamazsınız Türkiye'deki altyapı iyi değil serverlarda serverdan servera değişir siz en yüksek bulunduğun hıza bağlı bir tık düşük gözle bakın.

Öyle bir şey yok kardeşim her sunucudan sunucuya değişiyor siz doğu Afrika'daki servera bağlanın 100 alıyorsansız orada 20 bile alamazsınız Türkiye'deki altyapı iyi değil serverlarda serverdan servera değişir siz en yüksek bulunduğun hıza bağlı bir tık düşük gözle bakın.
Bu test programları zaten test anında sizi en uygun server'a yönlendirir.Ayrıca internet sağlayıcınızın sitesindeki veya yönlendirmesindeki internet test sistemlerine güvenmeyin.Servis sağlayıcınız daima size paketinizdeki değere yakın bir değer verir.Ben bu yüzden daima en küçük çıkan değeri göz önünde bulundurmalıyız dedim.

Bu test programları zaten test anında sizi en uygun Server'a yönlendirir. Ayrıca internet sağlayıcınızın sitesindeki veya yönlendirmesindeki internet test sistemlerine güvenmeyin. Servis sağlayıcınız daima size paketinizdeki değere yakın bir değer verir. Ben bu yüzden daima en küçük çıkan değeri göz önünde bulundurmalıyız dedim.

Bakın bilginiz yoksa lütfen daha fazla konuşmayın her zaman mesela Kablonet hız düşüklüğü yaşayanlara speedtest.netden test yapmalarını söyler eğer düşük çıkacak bir durum vs olsa yaptırmazlardı bu söze başka açıklama gerekmiyor.

Bakın bilginiz yoksa lütfen daha fazla konuşmayın her zaman mesela Kablonet hız düşüklüğü yaşayanlara speedtest.netden test yapmalarını söyler eğer düşük çıkacak bir durum vs olsa yaptırmazlardı bu söze başka açıklama gerekmiyor.
Peki bize söylermisin internet hızımızı nereden öğreneceğiz.Benim söylediklerimin neresi yalnış.

speedtest.net den tabii ki.
Tamam kabul ediyorum.
Benim tecrübem speedtest testlerde neredeyse en düşük değeri veren programlardan biri,ben bu bağlamda en düşük değerleri göz önünde bulundur dedim.
Kaldı ki speedtest.net'te görülen değerden daha yüksek bir değerde reel veri transferi de gözlemmedim.

Tamam kabul ediyorum.
Benim tecrübem Speedtest testlerde neredeyse en düşük değeri veren programlardan biri, ben bubağlam da en düşük değerleri göz önünde bulundur dedim.
Kaldı ki speedtest.net'te görülen değerden daha yüksek bir değerde reel veri transferi de gözlemmedim.

Tamam hocam peki bu konu uzamasın evet.

Geri
Yukarı