TTNet Kasıtlı Hız Sınırlandırma

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Yaklaşık 1 sene önce internetimin sürekli kesilmesinden dolayı servis çağırdım. Geldiklerinde önce bilgisayardan bağlanıp modemi kontrol ettiler. Daha sonra telefonda bir program ile internete bağlanıp, internetiniz merkezden sınırlandırılmış dediler. Bunu şu an yükseltiyoruz daha sıkıntı yaşamazsınız dediler. Normalde tarifem 16 Mbps ama ben 1 senedir 10Mbps kullanıyorum ve oyunlarda pingim sürekli yüksek oluyor. Eğer iki bilgisayar giriyorsak, oyun oynanmaz hale geliyor. Bu Mbps'i kendim yükseltebilir miyim? Servis mi çağırmam gerek?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen hattınız daha fazlasını kaldırmıyor, bu yüzden hızınızı düşürüp gitmişler. Yapılacak çok bir şey yok. Modem arayüzünden hattınızı kontrol edin bakalım. Çok bilginiz yoksa müşteri hizmetlerini arayın, tarifemdeki hızı neden alamıyorum diye sorun.

5000. mesajım da hayırlı olsun :)

Seninki yine iyi, benim tarifem de 16 Mbps ama aldığım hız 2,75 Mbps.
2 kişi bağlandığında YouTube'a bile giremiyorsun, çok üzücü. İlk başlarda 6 Mbps alabiliyordum, sanırım benimkini de bilerek yavaşlattılar. Aylık 300 GB kullanınca. :D

Wi-Fi şifrenizi değiştirmeyi denediniz mi? Dışarıdan müdahale ihtimalini azaltmış olursunuz değiştirerek.
Çok şey denedim ama pinge ve hıza çözüm olmadı.
Seninki yine iyi, benim tarifem de 16 Mbps ama aldığım hız 2,75 Mbps.
2 kişi bağlandığında YouTube'a bile giremiyorsun, çok üzücü. İlk başlarda 6 Mbps alabiliyordum, sanırım benimkini de bilerek yavaşlattılar. Aylık 300 GB kullanınca. :D
Servis çağırarak sorununuzu çözebilirsiniz. 100 GB AKN'ye rağmen benim son ay kullandığım internet 572 GB. Sürekli kotanızı kaldıralım ama tarifenizin fiyatı şu kadar olacak diye arıyorlar. Her seferinde internetim yavaş böyle bir şey istemiyorum sorunumu çözün diyorum ama ilgilenen yok.

Son düzenleme:
Tekrardan merhabalar,
Bende ayda 300 GB civarı kullanıyorum. Normal hızım 6 Mbps iken bana 2,50 civarı veriliyordu. Az önce aradım söyledim, şu anda 6 Mbps'e geri döndü. :)
500 GB çok büyük bir rakam olduğu için bilinçlice düşürüyorlar. Onların da yapacak bir şeyi yok. Onlar da para ödüyor senin harcadığın GB kadar.

Tekrardan merhabalar,
Bende ayda 300 GB civarı kullanıyorum. Normal hızım 6 Mbps iken bana 2,50 civarı veriliyordu. Az önce aradım söyledim, şu anda 6 Mbps'e geri döndü. :)
500 GB çok büyük bir rakam olduğu için bilinçlice düşürüyorlar. Onların da yapacak bir şeyi yok. Onlar da para ödüyor senin harcadığın GB kadar.
Zaten bunun için bir önlem alınmış. Adil kullanım noktası diye bir şey var. Benim faturamda belirtilen hızı ben alamazsam haksız yere fazladan para ödemiş olurum. Yok sen çok kullanıyorsun senin hızını düşürelim, şu normal kullanıyor hızı aynı kalsın diye bir şey yok. Sen de faturanda yazan hız ne ise onu talep et.
TTNet pişmanlıktır. Sana tavsiyem SüperOnline kullan :)
Bulunduğum konumda başka seçenek yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı