Ttnet Taahhüt İptali Cezası ve UyduNet

Yusuf Yıldız

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar artık bu ttnet denen kazıkçılardan gına geldi. Şuan var olan taahhütümü iptal ettirip uydunete geçmek istiyorum. Asıl sorunuma gelecek olursak 11 aydır anneannemin üzerine olan engelli paketini kullanıyorum ve aylık 57 Tl gibi bir ücret ödüyoruz paketin normal fiyatı ise 76 Tl. Bildiğim kadarıyla taahhütü iptal ederken kullandığımız indirimi kullandığımız güne yansıtıyorlar yani benim bu duruma 19x11=209 Tl gibi bir kapatma ücretimi ödemem gerekiyor ? Biz taahhütü telefon üzerinden yenilemiştik. Diğer sorunuma gelicek olursak uydunet tam olarak bizim sokakta yok 1 sokak yukarımızda var bu durumda internet bağlarlar mı ?

Dostum sözleşmeyi fes etmeyi aklının ucundan bile geçirme sen ve ailen üzülür. 209 TL gibi bir kapatma cezası ödemezsin en az 700-800 ödersiniz bu fiyat sözleşmeye göre değişir. Uydunet içinde sizin bölgedeki şubeye gidip konuş. Ancak fazla ümitlenme. Yinede tam kapatma cezasını öğrenmek için ttnet i arayıp sor bazı firmalar bu kadar ceza ödüyorsunuz diye söyleye biliyor.

700-800 lira olmaz ama hesaba göre değişir şimdiye kadar 11 ay geçmişsse dediğin gibi 209 lira direk bir ceza var modemide onlar vermiştir bi 100 lirada olsa tahinen kesme cezası var bi 50 lirada o olsa maksimum 400 lira fala olur ama bence idare et nerden baksa 6-7 aylık fatura taahhüt genelde 24 ay oluyor eğer 12 aysa daha iyi doldunmu kapattırabilirsim ceza almadan

Malesef 24 aylık yaptırdık bi anlık sinirle ttnet yine bizi kandırmayı başardı. Modem bu arada bize ait. Modem parası keseceklerini sanmıyorum. Peki en yukarıda da belirttiğim gibi uydunet 1 sokak yukarımızda bulunuyor. Ttnet sorunu çözüldü diyelim uydunet internet bağlar mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı