TTNET tarife değişikliği

TahaSenturk

Centipat
Altyapımız 56Mbps'ye kadar destekliyor. Ama şu anda 8Mbps'lik tarifeden 6Mbps alıyorum. Başka bir konuda ankastre kutusundan dairemize kadar olan kablonun kalitesiz olduğunu öğrendim. CAT6 kablo alıp 35Mbps'lik tarifeye geçmeyi düşünüyorum. Şu anda aylık 8Mbps'lik internete 95TL ödüyoruz. Sorum şu, yazdığım kabloyla VDSL destekleyen modem ile 35Mbps hız alır mıyım, başka bir şey yapmam gerekli midir? Bu arada taahhütüm henüz bitmedi. Taahhüt bitmeden aynı firmanın başka bir tarifesine geçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba ethernet ile mi bağlısınız? Eğer öyle değilse 6 mbps normal. Eğer modem arayüzünde 56mbps yazıyorsa hat yenilemeye de ihtiyaç duymazsın.

Standart CAT6 kablolar 1000MBPS hızı desteklemektedir. Herhangi bir elektrik ustası oturmakta olduğun daire için hat çekebilir ve altyapının desteklediği kadar hız alabilirsin.

taahhüdü bekleyip ttneten ayrılın bu konuda ciddî bir yazım var okuyun onu böyle bir şey yaşamak istemiyosaniz.
Sorunun TTNET'te değil de kablolarda ve tarifede olduğunu düşünüyorum. TTNET kullanan arkadaşım 35mbpsye 95tl ödüyor. Bir sorun olacağını düşünmüyorum
Standart CAT6 kablolar 1000MBPS hızı desteklemektedir. Herhangi bir elektrik ustası oturmakta olduğun daire için hat çekebilir ve altyapının desteklediği kadar hız alabilirsin.
Kablo işi sıkıntı değil de tarife konusunu soruyorum. Taahhüt bitmeden tarife değiştirilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Merhabalar, aynı şekilde TTNET ADSL kullancısıydık ve taahhütümüzün bitmesine 1.5 ay vardı. Yaklaşık 4-5 gün önce müşteri hizmetleri ile konuştuk ve 60 Mbps'e kadar VDSL hız alabileceğimiz söylendi. Evdeki modemimiz de zaten VDSL/ADSL modem olduğu için 114₺ karşılığında 35 Mbps VDSL'e geçişi onaylattık. En az 2 en fazla 15 gün kesinti olabilir diye uyardılar fakat aynı gün içinde 35 Mbps hızı sağladılar ve gerçekten memnunum. Taahhütümüzü sorduğumuzda ise herhangi bir sorun ve ek ücret olmadan geçiş yapabileceğimizi söylediler.

Geri
Yukarı