TTNET VDSL Hız Sorunu

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar TTNET VDSL kullanıyorum, bildiğiniz gibi yılbaşında AKK sıfırlandı, GTA 5 indirmeye başladım ve 30 GB'ı 2.7mbit ile indirdim. Daha sonra hızım 3mbit'e düştü, TTNET'i aradım yardımcı oldular tekrar 2.7mbit oldu ancak daha sonra tekrar 3mbit' e düştü. Tekrar aradığımda hızınızda bir problem yok, modem servisiyle görüşün dediler ben de Zyxel'i aradım ve yazılım güncelletti, birkaç ayar yaptırdı ama nafile. Bilgisayarla ilgili olma şansı yok telefondan vb. cihazlardan da test ettim. GTA 5'in kalan 30 GB'ını 3mbit ile indirmek istemiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
AKK:75 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok özür diliyorum, 27 mbit yazacağıma 2.7 yazmışım. Hocam kısacası AKK dolmadan hızım düştü ve ttnet bizden kaynaklı değil diyor, zyxel bizden kaynaklı değil diyor, yarım saat içinde böyle bir sorun oluştu hiç bir şey değiştirmedim bilgisayarımda, şu anda 3mbit 3.5 mbit arasında gidip geliyor internetim.

Hat değerlerini paylaşır mısın modem üzerinden, sorunun servis sağlayıcı tarafından olduğunu düşünüyorum.

Hocam Zyxel VMG3312-B10B kullanıyorum, nereden yapacağımı söylerseniz sevinirim. Birde son 2 gündür anlık kesilmeler yaşıyorum yaklaşık 30 saniye sonra geri geliyor internet ama çok sık olmaya başladı, telefon kullanırken hiç kesilme yaşamadım.

Az önce bir hız testi daha yaptım ve 5mbit olarak ölçtü, kardan falan genel bir problem olabilir mi acaba Kastamonu'da yaşıyorum.

Gerçekten Zyxel'i arayın dediler mi?

Allah'ım ben şok. Utandım benim yüzüm kızardı TTNET adına. Bir kez daha kendini yerin dibine sokmayı başardı. Hoş niye şaşırıyorum ki i. İstanbul da iken İstanbul daki sunucu ile aramda 80 ping vardı TTNET sayesinde şaşırmamak gerek...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı