TTNET VDSL İnternet Sorunu

onurkty

Hectopat
Daha fazla  
Bundan aşağı yukarı bir hafta önce TTNET'in kendi binasına gidip sözleşmemi değiştirmiştim. Oradaki hanımefendi bize VDSL için altyapımızın yeterli olduğunu ve 35 Mbps internet sağlayabileceklerini söylediler. Ben de tabi kabul ettim. Bugün 1 Mayıs ve internetin yenilenmesi gerek normal bir şekilde. İnterneti SpeedTest by Ookla programı aracılığıyla test ettim ve yaklaşık 2.5-3 Mbps arası internet sağlanıyor. Daha demin müşteri hizmetleriyle konuştum ve onların dediğine göre benim oturduğum yerde 16 ve yukarısı desteklenmiyor. Ben inanmadım ve kendim araştırmaya koyuldum. Baktığımda adresimde Hiper Hızlı İnternet var olarak gösteriyor ve Hipernet de yaklaşık 100 Mbps'ye kadar internet sağlamalı diye biliyorum. İnternetimden memnun değilim ve buraya TTNET'den başka internet sağlayıcısı gelmiyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsl de bile 16 mbit iken 3 mbit tuhaf bir değer. Alt yapı ile ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Aldığın değeri söyledin mi?

Adrese göre edinilen bilgiler gerçeklerle farklı sonuç gösterebilir. Bana da TurkNet 50 MBPS VDSL desteğimin olduğunu söyledi ama yalan tabi. Yok öyle bir şey. :D Aldığım en fazla 10 küsür MBPS.

Yine de hız değerleriniz çok düşük. Hız problemi için teknik desteğe başvurabilirsiniz.

Adsl de bile 16 mbit iken 3 mbit tuhaf bir değer. Alt yapı ile ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Aldığın değeri söyledin mi?
Evet, bugün tekrar aradım ve dedikleri şey ise eski paketiniz kapanmış ama yeni paketiniz açılmamış dediler. 15 gün içerisinde düzelir dediler bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı