TTNET VDSL internet bağlantısı sürekli kopuyor

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
İnternet bağlantım sürekli kopmakta. Modem direkt PC'nin yanında duruyor. Telefondan girince internet çok gitmiyor, daha az kopma yaşıyorum. Ama bilgisayara bağlayınca direkt gidiyor. Sebebini çözemedim, özellikle oyuna girdiğimde yapıyor. TTNET kullanmaktayım, VDSL internet kullanmaktayım. 35'e 6 alıyorum normalde ama şu an 15-6 hızım. Ve oyuna girince kesiliyor direkt. Gerçekten şaka gibi. Bir bilgisi olan var mı acaba?

Kablo ile ilgili bir sorun olsa hareket ettirdiğimde gitmez mi? Kablolar hep sabit, oyanma kesinlikle yok.
Bu mu acaba bashesttiğiniz?

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile ilgili bir sorun olsa hareket ettirdiğimde gitmez mi?
Sorun kablonun herhangi bir kısmından olabileceğinden hayır. Kablolardan olduğunda neredeyse kesinlikle ek yerlerinde oluyor sorun yine de.

Kablolalarda sorun yoksa modem değerlerini kontrol edelim. Değerleri paylaşabilir misiniz?

Düzenleme: Ayar değil, değer olacaktı.

SNR Margin iyi. Line Attenuation kısmı daha iyi olabilirdi ama böyle sorunlara sebep olacak kadar da kötü değil. Ayarlar kısmından orayı istemiştim. Yanlış terimi kullanmışım. :)

Türk Telekom'u arayıp kayıt açmayı deneyebilirsiniz. Sizlik bir sorun gözükmüyor.

Son düzenleme:
Türk Telekom'la bir görüşün kayıt açıp baksinlar normal değil eger çözemezlerse.
BTK tuketici şikayet bildirimde bulunun.

Dünden beri 2-3 kere aradım söyledikleri şey şu bir sorun görünüyor evet hatta bugün içerisinde 70 kere kopma yaşamışsınız dedi sizin için arıza kaydı oluşturuyorum dedi ancak gelen bi ekip yok maalesef haftasonu oldu yinede gelmeyecekler büyük ihtimalle pazartesi belki bi gelip çözmeye çalışırlar.

Geri
Yukarı