TTNet Yerine ISS Önerisi

Percival

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar yıllardır TTNET kullanıyorum, sözleşmem 04.06.2018 tarihinde bitiyor. Ben bu sahtekar ve yalancı firma ile ilişkimi kesmek istiyorum, bana önerebileceğiniz uygun internet sağlayıcısı var mıdır acaba? TurkNet düşünüyorum altyapısı yoksa Superonline seçeneklerim arasında. Şimdi ben hep son ayda iptal edince 120 lira gibi indirimsiz fatura ödetiyorlar kullanmadığım halde. Şimdi bana söylüyor kestirirsen ceza ödersin son ayda olsa taahhüt bitmemiş oluyor dedim bitince de gelecek ayın taahhütsüz faturasını ödetiyorsunuz sesinizi alamıyorum dedi ve kapattı. Bu ülkeyi kan emici şirketlerden kurtarmak gerekiyor, gerekirse 10 Mbps internet kullanırım yine bunlara para kazandırmam. Yorumlarınızı bekliyorum ne yaptıysam fark etmeyecek.

Baktım sordurdum TurkNet altyapısı yokmuş, Kablonet çok istiyorum televizyon ve İnternet için ama o da imkansız gibi bir şey. Doğuda yaşıyoruz sadece kağıt üzerinde Türküz burası kağıt üzerinde Türk toprağı ne yol var, ne alt yapı var ne bir fayda var çivi çakan yok. Yazık diyecek bir şey yapsalar en çok burada kullanılır malum iklim ve hava şartları yüzünden Kablonet vazgeçilmez olur. Arıyorum TTNET'i 24 ay taahhüt 75 GB AKN'li limitsiz yalın İnternet 75 TL masrafsız diyor bir de hemen oldu bitti yapıyor sonra 10 TL yalın ücreti 20 TL aktif etme ücreti sanki biz geri zekalıyız ya, resmen rezalet diyecek söz bulamıyorum bu fiyata aldığım hizmet 5 kuruş etmez. Uzak direkten evin önündeki direğe kablo çektiler öyle çektiler eve interneti artık dayanamıyorum sokağın başında bir kurum müdürün evinin önüne kadar çektiler fiberi bizim tarafa 20 metre gelmediler.
Bıraktım gittim İstanbul'a 2 günde bavulu topladım döndüm kalabalık, tinercisi, travestisi, metronun durağını söyleyemeyen yanlış yönlendiren sahtekar dolmuşçular, uzun mesafeler, uçuk yol ücretleri ve kiralar... Burada Hatay usulü dürüm ve ayran 6 TL. Bir girdim dönerciye her şey gramajlı 12.5-15 lira :D
Hem de memlekette yediğimin yanında ısıtılmış hazır gıda gibiydi.. Bu kadar insan yoksulluktan gitmiş orada işçi olarak çalışıp sürünüyor yazık valla.. Burada yem yeşil çarşıya 15 dk mis şehirde yaşıyorum her şey ucuz uygun insanlar birbirini tanıyor buranın cafeleri bile 10 kat daha iyi.. Aklıma gelince neyse bir İnternet için neyin kafasını yaşıyorum diyorum idare ediyoruz çokta sıkıntı değil :) İnternete IPTV için isyan ettim hızlı olsun sorunsuz izleyeyim diye o da olmadı. İzlediğim sadece BBC earth, History ve Discovery Channel.. Evde TV işgal altında diye izleyemiyorum. IP TV'den başka şansım yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Süperonlie ADSL veya Vodafone ADSL. Süperonline öneririm. Vodafone son seçimin olsun ama TTNET'e göre güzel.

Süperonlie ADSL veya Vodafone ADSL. Süperonline öneririm. Vodafone son seçimin olsun ama TTNET'e göre güzel.
Anladım teşekkür ederim. Vodafone büyük hata olur diye düşünüyorum daha şebekesi çekmiyor İnternet sağlayıcısı olmaları için 40 yıl daha çalışmaları gerekiyor. Superonline tek alternatifim şimdi benim taahhüt Temmuz'da bitiyor şimdiden günde 10 kere arıyorlar bıktım.. Taahhüt bitmeden 3-5 gün önce kestirsem ceza ödüyorum bitince kestirsem indirimsiz fatura 140 TL falan ödeyeceğim bu nasıl bir şey böyle yani her türlü ödemek zorunda mıyım? 2-3 sene önce böyle yaparak ek 85 TL aldılar benden, bu konuda bilgin var mı? Ne yapmam lazım şimdi benim.

Anladım teşekkür ederim. Vodafone büyük hata olur diye düşünüyorum daha şebekesi çekmiyor İnternet sağlayıcısı olmaları için 40 yıl daha çalışmaları gerekiyor. Superonline tek alternatifim şimdi benim taahhüt Temmuz'da bitiyor şimdiden günde 10 kere arıyorlar bıktım.. Taahhüt bitmeden 3-5 gün önce kestirsem ceza ödüyorum bitince kestirsem indirimsiz fatura 140 TL falan ödeyeceğim bu nasıl bir şey böyle yani her türlü ödemek zorunda mıyım? 2-3 sene önce böyle yaparak ek 85 TL aldılar benden, bu konuda bilgin var mı? Ne yapmam lazım şimdi benim.
Kampanya falan yok mu Türkcell'de geçiş yap bedeli onlar ödüyorlar. Sen yine iyisin biz 6 ay boyunca hiç kullanamadığımız TTNET'in faturasını ödedik. 2007 yılında.

Kampanya falan yok mu Türkcell de geçiş yap bedeli onlar ödüyorlar.
Bunlar öyle sahtekar ki önüne 40 engel çıkarıyorlar şimdi ben interneti kestirmesem boş port yok diye 2-3 ay beni internetsiz bırakırlar.. Bütün alt yapıyı Türk Telekom sağlıyor yani anlayacağız işin tekelini kurmuşlar akşam arayacağım Superonline'yi onlar da iyi ama teknik hizmetleri çok kötüymüş.. Yine de bağlatır fazla öderim Turkcell kullanırım, bu sahtekarlara para ödemem artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı