TTNET'in 16 Mbitlik Tarifeye 8 Hız Vermesi

ExpentoLeviosa

Kilopat
Herkese merhaba arkadaşlar, uzun şikayetler ve dilekçeler sonucu yazlığa internet hattı çektirmiş bulunmaktayım. Tam sevineyim derken eve bağlantıya gelen arkadaş 16 Megabit tarifen olmasına rağmen santrale çok uzak olduğun için 8 vermek zorundayız, yoksa sürekli kopma yaşarsın, hat zayıflamasıyla ilgili bir şeyler söyledi fakat inanmadım.
2018 senesinde yeni hat çekilen bir mahalleye hala bu şekil sorunlarla gelmeleri normal mi, yoksa TTnetin bir işgüzarlığı mı var bir fikrim yok.

ttnet.jpg

Ben de öyle kullanıyorum maalesef. Çünkü onların elinde olan bir durum değil. Ben de arayıp 16 yaptırdım, ama LOL oynatmadı bana, mecburen 8'e indirdik. Bu arada AKN buga girdi 500GB indirme yapmışımdır ve hızım düşmedi hiç. :)

Zaten sözleşmede "Biz size 16 MBPS'lik paket verdik, hızınız 16 MBPS olacak." demiyor. "En fazla sağlanabilecek hız 16 MBPS'dir." diyor. Benim 8 MBPS tarifem var en fazla 6,5 gördüm. Daha 800 Kb/sn hıza ulaşamadım. :)

Bana 8 verseler şükrederdim. 16 megabitten 5-4 megabit arası alıyorum, bu yüzden AKN beni etkilemiyor. AKN geçince 5 Mbps düşürüyorlar normalde de onu alıyorum zaten.

Ben de öyle kullanıyorum maalesef. Çünkü onların elinde olan bir durum değil. Ben de arayıp 16 yaptırdım, ama LOL oynatmadı bana, mecburen 8'e indirdik. Bu arada AKN buga girdi 500GB indirme yapmışımdır ve hızım düşmedi hiç. :)
Hakikatten hocam bu ay AKN devre dışı galiba sırf Steam'dan 93 gb indirme yaptım. Torrent hariç. Normalde Kota 80 gb idi.
Aynen öyle :). Ben de 100 Mbps'de maksimum 94.5 gördüm :).
Hocam evde torrent serveri mi var o ne öyle? Her halde Dünya üzerindeki bütün torrentleri depoluyorsunuz. :)

Ekran Alıntısısadasd.PNG

Ben sizden daha düşük SNR sahip olduğuma rağmen(6 ve altında kopma sorunları direk başlıyor) ve santralin Ümraniye'de bulunmasına rağmen 11 Mbps alabiliyorum, sizin hattınızın durumu daha iyi tahmini 14 Mbps alabilirsiniz, tabi hız yükselince SNR düşecektir, 14 olmasa bile 11-12 rahatlıkla alınabilir.

Geri
Yukarı