TTNET'ten Superonline'a geçerken ne kadarlık taahhüt ücreti Ödenir

• Konuyu başlatan Shura
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 22B
S

Shura

Ziyaretçi
Bugün sokağa Süperonline Fiber döşemeye başladılar. Şu an Ttnet kullanıyorum. Aslında memnunum. Ama Fiber internet daha hızlı. (kullandığım ADSL). Şimdi taahhüt süresi dolmadı. Ama iptal edersem kaç TL öderim? Ttnet e Süperonline a geçeceğim ve taahhüt cezası ne kadar diye sorarsam söylerler mi yoksa müşteri kaybetmemek için indirim mi yaparlar? Süperonline a geçmeli miyim yoksa Ttnete devam mı etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugun sokağa süperonline fiber döşemeye başladılar. Şuan ttnet kullanıyorum aslına memnunum ama fiber internet daha hızlı ( kullandığım ADSL). Şimdi taahhüt süresi dolmadı ama iptal etsem kaç tl öderim? Ttnet e süperonline a geçeceğim taahhüt cezası ne kadar diye sorsam söylerlermi yoksa müşteri kaybetmemek için indirim mi yaparlar? Süper online a geçmelimiyim yoksa ttnete devammı etmeliyim?
Sözleşmen bitene kadar geçmemeni tavsiye ederim.Çünkü eğer geçersen yaptıkları indirim fiyatlarını her bir aydan toplayıp sana ceza olarak kesiyorlar.Fatura da kabarık oluyor.

Her ay yapılan indirimi geri ödersin. Zaten Superonline döşüyor da, yine de hemen bağlanmıyor öyle. Bekle derim ben. Bize taa ne zaman döşendi, hala fiber yok.

Bir şey duymuştum sözleşmen varken yeni bir internete geçerken geçiceğin internet cezanın yarısını ödüyor. Fakat geçiceğin internetlede mutlaka yeni bir sözleşme imzalaman gerekir diye düşünüyorum.

Sözleşmenin neresinde olursan ol, gayet güzel bir bedel ödüyorsun. Hesaplanan sözleşme iptal bedeli, taahhüt vermeden ödeyeceğin tutar ile taahhüt vererek ödediğin tutar arasındaki farkı hesaplıyorlar, aylık olarak. 6 ay kullandın ve 30TL indirimden yararlandın, bu durumda 180TL gibi bir ücret ortaya çıkıyor. Bunu kesinlikle ödersin, bir de sözleşme iptal edeceğin için bir ücret çıkarıyorlar ancak onu neye dayanarak çıkarıyorlar bilmiyorum. Hatta o ücretin iptali ve iadesi için hukuki süreç vardı sonuç ne takip edemedim.

Sözleşmenin neresinde olursan ol, gayet güzel bir bedel ödüyorsun. Hesaplanan sözleşme iptal bedeli, taahhüt vermeden ödeyeceğin tutar ile taahhüt vererek ödediğin tutar arasındaki farkı hesaplıyorlar, aylık olarak. 6 ay kullandın ve 30TL indirimden yararlandın, bu durumda 180TL gibi bir ücret ortaya çıkıyor. Bunu kesinlikle ödersin, bir de sözleşme iptal edeceğin için bir ücret çıkarıyorlar ancak onu neye dayanarak çıkarıyorlar bilmiyorum. Hatta o ücretin iptali ve iadesi için hukuki süreç vardı sonuç ne takip edemedim.
Konu TTNET olunca her şeyi beklersin. Parayı almayı iyi biliyorlar ama destek yada yardıma gelince 0.

Konu TTNET olunca her şeyi beklersin. Parayı almayı iyi biliyorlar ama destek yada yardıma gelince 0.
Yardım konusunda TTNET'e dua eder hale geldim ben. :) 2 evimde Superonline vardı, biri fiber ve gayet iyi 50 Mbps, geceleri AKK yok. Hala kullanmaktayım. Diğerinde, Yalın ADSL bağlantım vardı ve birden bir gün internet gitti. Arıza bildirdim, geldik kutunuza kadar baktık sorun yok dediler. Sonra indim aşağı kendim kutuyu açtım baktım benim kablolarım sökülmüş, takılı değil. Aradım tekrar, baktınız ve sorun bulamadınız öyle mi? Kablolarım takılı değil ve bunları nereye takacağımı bilmiyorum, ya yerini belirtin ya da gelin takın dedim. Ne gelen var ne giden, sonrasında D-SmartNet'e geçtim, başlangıçta internetin gelmesiyle ilgili sıkıntı oldu, telefon bağlattım sırf yalınla uğraşmamak için, sinyal sesi alıyorum, ama modeme taktığımda adsl ışığım hiç bir şekilde hareket etmiyor. Durumu 2 hafta boyunca bildirdim, kimse gelmedi. Bir gün kendiliğinden eve geldiğimde internet ışığının yandığını gördüm. Modem ayarlarını yapıp kullanmaya başladım, hiç kurcalamıyorum artık. Fiber geldiyse de sokağıma, mümkünse evden gittiğim bir ara başvuracağım. Diğer türlü evde internetsiz, sadece VINN ile hayat geçmiyor. :) Bence sizde bir süre bekleyin fibere geçmeye. En azından sözleşmeniz bitene kadar.

Tahattüt cezasının tamamını ödediler 1 ay kadar önce kendim Superonline geçiş yaptım.Şu an için sorarsan hiç bir problem yaşamadım internet gayet hızlı ve güzel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı