Tüketici hakem heyeti 1 aydır yanıt vermiyor

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar Türk Telekom beni kandırmıştı ve detaylı bir şekilde şikayet yazdım. Yaklaşık 1 ay oldu ve şikayet durumu resimde bıraktığım gibidir. CİMER'e mi şikayet etmeliyim bu kuru mu?

1655221155684.png

Türk telekom banada yaptı bir kazık. 128 TL'lik sabit faturam taahhütüm bittiği için 305 TL'ye çıkarmışlar. Normalde Taahhüt bittiği zaman arayıp haber verirler. Vermedikleri için kendilerini arayıp sorunu bildirdim. Ödemiş olduğum ek ücreti tarafıma iade ettiler. Anlatmak istedim.
Bunun dışında soruna cevap olarak ;
7. Madde (Tıklayıp okuyabilirsin.)
  1. Tüketici hakem heyetleri ne kadar sürede karar verir?
Tüketici hakem heyetine yapılan başvurular başvuru tarih ve sırasına göre en geç altı ay içinde görüşülür ve karara bağlanır. Yapılan başvurunun niteliği, başvuru konusu, mal veya hizmetin özelliği gibi hususlar dikkate alınarak, karar süresi en fazla altı ay daha uzatılabilir.

Türk Telekom bana da yaptı bir kazık. 128 TL'lik sabit faturam taahhüdüm bittiği için 305 TL'ye çıkarmışlar. Normalde Taahhüt bittiği zaman arayıp haber verirler. Vermedikleri için kendilerini arayıp sorunu bildirdim. Ödemiş olduğum ek ücreti tarafıma iade ettiler. Anlatmak istedim.
Bunun dışında soruna cevap olarak;
7. Madde (Tıklayıp okuyabilirsin.)
  1. Tüketici hakem heyetleri ne kadar sürede karar verir?
Tüketici hakem heyetine yapılan başvurular başvuru tarih ve sırasına göre en geç altı ay içinde görüşülür ve karara bağlanır. Yapılan başvurunun niteliği, başvuru konusu, mal veya hizmetin özelliği gibi hususlar dikkate alınarak, karar süresi en fazla altı ay daha uzatılabilir.

Altı ay mı :D neyse bilgi için çok teşekkür ederim isabetli olmuş.

Geri
Yukarı