Tüketici hakem heyeti başvurusunu iptal etme

barannozdemirr

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, merhaba. e-Devlet üzerinden hakem heyetine online bir başvuruda bulundum ve başvuru sonrasında satıcı geri adım attı. Başvurumda da talep ettiğim gibi ücret iadesini yaptılar. Herhangi bir anlaşmazlık veya şikayet kalmadı. Başvurumu geri çekmek istiyorum ve bunun için bizzat hakem heyetine gitme durumum yok. Kaymakamlığa ve hakem heyetine defalarca aramama rağmen asla ulaşamıyorum. Alo 175'i aradım, illa gideceksiniz diyorlar. Bunun bir faks ile halledilmesi, postaneden dilekçe gönderilmesi ile çözülmesi gibi bir durum yok mudur? Böyle bir olayı yaşayan var ise aranızda yardımcı olur musunuz?

Hocam, benzer bir durum benim başıma geldi. Ben gidip geri çektim.

Benim de başıma geldi, iptal etmek için gidemedim, farklı şehirdeydim, lehime karar çıkmış bilmiyorum ne olacağını.

uzlaşma.png
uzlasma.png

Bence posta ile dilekçe gönderirseniz olur gibi bu maddeye göre hocam.Lakin hakem heyetine ben de ulaşamadım.Kaymakamlık numarasından aradım oradan bağlanmaya çalıştım bağlanamadım operatöre bağlandım.Bana hakem heyetinin numarasını verdi ben de ulaşamadığımı söyleyince burdan bağlayım dedi öyle bağlandım.Bu şekilde de bağlanamazsanız defalarca arayın bence.Konuşun kafanız rahat olsun.

Elbette hocam. Ben iptal için dilekçe yazmadım. Sadece gidip söyledim. Bana evraklarımı geri verdiler.

Geri
Yukarı