Tüketici hakem heyeti konusunda ne yapılmalı?

Krmdmrz

Hectopat
Selam dostlarım ve hocalarım,

Satış platformundan birine yanlış fiyat üzerinden satış sağladık (piyasanın 1/3'ü fiyatına satıldı) ve fiyat yanlış olunca da biz kısa sürede fark etsek de sipariş yağdı. Tabii ki maliyetin de altında fiyat olduğu için mecbur iptal etmek zorunda kaldık. Bazı müşterilerimiz THH üzerinden başvuru yaptı, şu an ürün doğru fiyattan satılıyor. Biz bu süreçte nasıl bir yol izleyebiliriz? Bazı müşterilerimize bedelsiz gönderim sağladık memnun olsunlar diye fakat tabii ki hepsine böyle bir hizmet veremeyiz. Sipariş tutarıyla ürünleri göndermenin dışında yapılabilecek bir işlem var mıdır varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Herkese yollayın niye iptal ettiniz gibi şeyler söyleyecek olan arkadaşlar için söyleyeyim fiyat gerçekten maliyetin çok altında yazılmış, rakam yanlış girilmiş bu yüzden hepsini karşılamamız mümkün değildi, ayrıca yaşanacak zararı bana yansıtmaları mümkün olduğu için iptal etmek zorunda kaldım. (1 senelik maaşımın üstünde bir tutar oluyordu.)

Bu tarz durumlar HB'de surekli oluyor, hicbirini gondermiyorlar satici siparisleri iptal ediyor. THH'de bu konuda saticiyi hakli buluyor zaten.

@Görkem Say @arandur peki bu durumu açıklayan resmi bir yazı içerik var mıdır şirkete göstermem gerekiyor da.
Böyle bir durum için satış sitelerinin, kurumsala yönelik şartları bir değildir. Satış yaptığınız platformun desteğine başvurabilirsiniz bilgi almak için.

@Görkem Say @arandur peki bu durumu açıklayan resmi bir yazı içerik var mıdır şirkete göstermem gerekiyor da.

Resmi yazisini bilemem ben tecrubelerimi ve gordugumu soyledim. Zamaninda HB'de bir kitap saticisi fiyatlari piyasanin 5'de 1'ine yazmisti. Disarida 250 TL olan Umberto Eco kitaplari orada 50 TL'ydi. Gidip 8 tane aldim ertesi gun iptal edildi mesela. Gerekce de saticinin fiyati yanlis girmesi.

Ekran Resmi 2023-05-05 11.20.32.png
Ekran Resmi 2023-05-05 11.22.08.png

Geri
Yukarı