Tüketici hakem heyeti süreci

Arkadaşlar selam bu ayın 4'ünde vatandan Acer Nitro 5 517 54 marka laptopu satın aldım 7'sinde iade için vatana götürdüğümde bana servisin karar vereceğini söyleyip servise yolladılar. Servis biz karar merceği değiliz deyip distribütöre yönlendirmiş laptopu. Distribütör laptopta donanımsal bir sorun yok deyip iadeyi reddedip laptopu geri vatana kargolamış. Vatan distribütör onay vermezse iade alamayız diyor. Fakat ben bu laptopta oyun oynanmadığını kanıtlayabilirim. Onlara da laptopu gönderirken 100 kere söyledim e-posta attım güncel Online oyunlarda laptopu deneyin diye fakat denememişler, sorduğumda yazılım testi atıp bazı testlere tuttuk sorun göremedik diyorlar.
Ben şimdi THH başvuracağım fakat vatan üstünden mi distribütör üstünden mi yürümeliyim bilemedim ikisi de beni mağdur etmekten başka bir şey yapmıyor.
Oyun laptopu adı altında ki ürünü oyunda denemeden bana bir sorunu yok diyorlar. Elimde muadil bir laptop daha var, yan yana koyup videoya çektiğim zaman her şey ortaya çıkacak zaten.
Selam. Öncelikle geçmiş olsun. THH süreci biraz uzun sürecektir, bu sürede paranızın pul olması da olası. Eğer modelde sıkıntı yoksa, sadece kullandığınız ürün bozuksa değişim talebi ile başvurmak daha mantıklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı