Tüketici hakem heyeti süreci

umutcanceylan

Centipat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, arkadaşımın cihazındaki sıkıntıdan dolayı tüketici hakem heyetine başvurduk ve lehimize sonuçlandı. Arkadaşım adliyeye gitmiş icra kağıdı vermişler, bu işin doğrusu nedir? İlk adım olarak ne yapmamız gerekir? Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231020_093936_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231020_093936_WhatsApp.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 131
  • Screenshot_20231020_094131_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231020_094131_WhatsApp.jpg
    170,7 KB · Görüntüleme: 121
  • Screenshot_20231020_094236_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231020_094236_WhatsApp.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşımın cihazındaki sıkıntıdan dolayı tüketici hakem heyetine başvurduk ve lehimize sonuçlandı. Arkadaşım adliyeye gitmiş icra kağıdı vermişler, bu işin doğrusu nedir? İlk adım olarak ne yapmamız gerekir? Yardımcı olur musunuz?

Satın aldığınız yere belgeler ile gidip Tecno Camon 18 telefonun ayıpsız yenisini alacaksınız.

Tüketici hakem heyeti kararı lehinize verildiyse ürünü satın aldığınız yeri arayarak tüketici hakem heyeti kararının lehinize sonuçlandığını bildirin onlar zaten iademi değişimmi olarak size seçenekler sunacaklardır eğer işi yokuşa sürerseler icraya başvurmanız gerek.

Tüketici hakem heyeti kararı lehinize verildiyse ürünü satın aldığınız yeri arayarak tüketici hakem heyeti kararının lehinize sonuçlandığını bildirin onlar zaten iademi değişimmi olarak size seçenekler sunacaklardır eğer işi yokuşa sürerseler icraya başvurmanız gerek.

Arkadaşımızın dediği gibi illa aynı telefonu almak zorunda değilsiniz size farklı seçenekler sunabilirler. Bende kulaklığımı iade ederken aynı karar vardı başka ürün ile değişim/para iadesi sunmuşlardı bana.

Arkadaşımızın dediği gibi illa aynı telefonu almak zorunda değilsiniz size farklı seçenekler sunabilirler. Bende kulaklığımı iade ederken aynı karar vardı başka ürün ile değişim/para iadesi sunmuşlardı bana.

Evet geçenlerde ASUS ROG Delta s Core kulaklığımı 6 aylık hakem heyeti sonucunda ASUS ROG Fusion 2 300 ile değiştirdiler.

İcra kağıdı olayı şu. (Aslında verilmemesi gerekiyor) THH kararını firma 15 gün içinde uygulamazsa firmayı icraya veriyorsun. İcra için illa avukata ihtiyacın yok işlemleri kendinde hallede biliyorsun. (İcraya başvurursan yaptığın dosya masrafı vs karşı taraftan talep edebiliyorsun.)

Eğer değişimde size bir üst modeli yollayalım şu kadar fark verin bu kadar fark verin derseler kesinlikle vermek zorunda değilsiniz sakın vermeyin 2000 TL'ye aldığım kulaklığım 4000 TL'lik kulaklıkla kafa kafaya değiştiler üstüne 1350 TL para istediler benden anca vermeyeceğim zorunda olmadığımı söyledim. Çünkü mağduriyetinizi gidermek zorundalar.

İcra kağıdı olayı şu. (aslında verilmemesi gerekiyor) THH kararını firma 15 gün içinde uygulamazsa firmayı icraya veriyorsun. İcra için illa avukata ihtiyacın yok işlemleri kendinde hallede biliyorsun. (icraya başvurursan yaptığın dosya masrafı vs karşı taraftan talep edebiliyorsun.)

Olay öyle ancak firma ilgilenmiyor diye sizde ilgisiz davranmayın bu süreci uzatmak olur 6 ay önce aldığınız 1000 TL'lik ürün şu an 1000 TL değil değişim ya da muadil ya da üst model almak sizin karınıza olacaktır.

Eğer değişimde size bir üst modeli yollayalım şu kadar fark verin bu kadar fark verin derseler kesinlikle vermek zorunda değilsiniz sakın vermeyin 2000 TL'ye aldığım kulaklığım 4000 TL'lik kulaklıkla kafa kafaya değiştiler üstüne 1350 TL para istediler benden anca vermeyeceğim zorunda olmadığımı söyledim. Çünkü mağduriyetinizi gidermek zorundalar.

Olay öyle ancak firma ilgilenmiyor diye sizde ilgisiz davranmayın bu süreci uzatmak olur 6 ay önce aldığınız 1000 TL'lik ürün şu an 1000 TL değil değişim ya da muadil ya da üst model almak sizin karınıza olacaktır.
Firmalar zaten ilgilenmiyor. (Yeteri kadar deneyime sahibim) Genel merkeze mail atcaz işte ürün yok vs işi yokuşa süreceklerse çok iyi yalan buluyorlar, bir bakmışsın 15 gün geçmiş ve yapılacak bir şey yok. İcraya başvuruyorsun gidip ürününü alıyorsun. Komik tarafı THH için beklediğin kadar beklemiyorsun 2 ayda ürünü ve ürünün güncel değerini alabiliyorsun.

Geri
Yukarı