Tüketici Hakem Heyetine Başvurma

Renfrii

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar,
Yaklaşık 1 ay önce Bursa Vatan Computer mağazasından 2200 TL' ye Asus marka notebook aldım. 10. günde notebookun hoparlöründe sorun olduğunu anladım. Bass ve kalın seslerde hoparlörden cızırtılar ve uğultu benzeri sesler çıkıyordu. Bu şikayetimle Vatan Computer Müşteri Hizmetlerine gittim. Notebook için degişim talep ettim. Ortalama 10 gün sonra değişimin kabul olduğu hakkında mesaj geldi. Notebooku aldım eve geldim ve açtığımda gene aynı sorunla karşılaştım. Ertesi gün tekrar Vatan Computer Müşteri Hizmetlerine gittim. Bu kez para iadesi istediğimi söyledim. Garantiye para iadesi talebiyle gönderildi. 6 gün sonra notebook geri geldi donanımında hiçbir problem olmadığı bios güncellediği yazıyordu kağıtta. Hoparlörün arızalı olduğunu müşteri hizmetlerindeki görevli olan kişiye tekrar gösterdim. Arızayı anladığını fakat Asusun böyle bir sorun karşısında iade yapmayacağını genede şansımı denemek için Asus müşteri hizmetlerini aramamı söyledi.Yarın müşteri hizmetlerini arayacağım eğer bir sonuç çıkmazsa tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz ? Bu konuların nasıl işlediğini bilmiyorum. Bu sene 12. Sınıfa geçtim ve kendime bilgisayar almak için 9 ay boyunca okul harçlıklarımda para biriktirip çalıştım. 2200 lirayı arızalı bir notebooka vermek istemiyorum.
Bu arada ilk ürün değişimini Asus değil Vatan Computer yapmış. Teşekkür ederim.

Değişim talebine karşın düzelmediyse tekrar değişim talep edeceksiniz. 4 adet aynı talep olursa bildiğim kadarıyla iade kabul ediyorlar. Eğer etmezlerse o zaman tüketici heyetine başvurursun.
Bana bu konuda yardımcı olur musunuz ? Bu konuların nasıl işlediğini bilmiyorum.
Başvuru için kaymakamlıkta genelde olur oraya gidip tüketici heyetini bulup talebi yetkiliye bildireceksin onlar yol gösterirler sana.

Değişim talebine karşın düzelmediyse tekrar değişim talep edeceksiniz. 4 adet aynı talep olursa bildiğim kadarıyla iade kabul ediyorlar. Eğer etmezlerse o zaman tüketici heyetine başvurursun.

Başvuru için kaymakamlıkta genelde olur oraya gidip tüketici heyetini bulup talebi yetkiliye bildireceksin onlar yol gösterirler sana.
Vatan Bilgisayar birkez değişim yaptı. Müşteri Hizmetlerindeki görevlide bir şey dedi tam hatırlamıyorum ama lafı bir kereden fazla değişim yapamayıza getirdi. Acaba tüketici hakem heyetine başvurunca Vatan Bilgisayaramı yoksa Asusamı dava açmam gerekir ?

Vatan Bilgisayarımı yoksa Asus'a mı dava açmam gerekir ?
Satıtıcıya tabi ki. Gerek görülürse ileride Asus da eklenebilir.
Müşteri Hizmetlerindeki görevlide bir şey dedi tam hatırlamıyorum ama lafı bir kereden fazla değişim yapamayıza getirdi.
Bunu diyemez. Derse iade vermesi gerekir. İade vermezse yazılı sonuç ile heyete ek dosya olarak sunabilirsin.

Yine ASUS yine sorun. Bu markanın Türkiye'deki teknik servis elemanları şizofren herhalde. Sadece ben 3 kere sorun yaşadım bunlarla. Tövbe bir daha ASUS alırsam.
Bende Asusa tövbe ettim. Bundan 9 ay ay önce Asus Zenfone 2 aldım oda sorunlu çıktı telefonun 2 ayı garantide geçmiştir genede parayı geri iade vermediler. Ben de telefonu alalı 6 ayı geçtiği için zorlamadım ama bu sefer bu notebook yeni bunu kesinlikle geri vermem gerek arızalı ürün kullanmak istemiyorum. Bir on senede Asus marka birşey tercih etmeyeceğim.

Evet ancak dediğim şartlar dahilinde.
Birşey daha eklemek istiyorum. Dün Vatan Computer Müşteri Hizmetleri Asustan arıza onayı gelmedikçe iade yapamayacaklarını söyledi.

Bugün saat 10 sularında Asus ile görüşme yaptım. Telefondaki bayan ilgiliydi sorunumu dinledi. Gene göndereceğim servise ama bu sefer kendim gönderiyorum. Bir kağıda herşeyi yazıp koyacağım gene bir sonuç çıkmazsa tüketici hakem heyetine başvuracağım. Gelişmeler oldukça buraya yazacağım başka arkadaşlar içinde yardımcı olması adına.

Arkadaşlar Asus notebookun iadesini kabul etti.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı