Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi

Benim ki 1 ay sürdü bilerek geciktirip veriyorlar savunmayı

Bilirkişiyi de şikayet ettim Gönderirken Ticaret Bakanlığını seçmiştim oradan Ankara Valiliğine sevk edilmiş bu normal mi?

THH bilirkişileri o ildeki Ticaret Müdürlüğü'nün bilirkişi listesinden görevlendiriliyor. Bu kurum da valiliğe bağlı. Normal yani.

Diğer husus Ticaret Müdürlükleri internet sitesinde bilirkişi listelerini ilan ediyorlar. Merak edip arattım Ankara Ticaret Müdürlüğünün listesinde bu bahsettiğiniz isimde bilirkişi göremedim.

Belki elektrik elektronik yerine farklı kategoridedir.
Hepsi birbirine gönderiyor, klasik bürokrasi

İletişime Ersoy Kara geçti attığınız listede de gerçekten varmış Ama adres olarak telefon ve tablet tamiri adresi attı Anatolia Teknoloji diye.
Ama e-devlet beni bilgilendirmedi tebligat veya e-posta ile. Nasıl güveneceğim özel numarasından konuştuk, kurumsal Anatolia wp hattından da cevaplamıyor zaten. Güvenmdiğim için üslubu değişti ve sanırım taraflı bilirkişilik yapacak. Ama e-posta attım diyor öyle bir e-posta yok. İspatlamak için kişisel Whatsapp'ından bir belgenin kırpılmış resmini attı fotoğrafta kendi adı yok birşey yok, kırpmış.

Ticaret bakanlığı atadığı bir bilirkişiyi niye tarafıma bildirmiyor? Adamla bozuştuk gibi birşey oldu hala güvenemiyorum. Güvenemediğim için sanırım sonucuma olumsuz yaklaşılacak

Son düzenleme:
Bu hareket listesine nereden ulaşabilirim? Başvuruyu yeni yaptığım için gözükmüyor olabilir mi?

Bu durum ortalama kaç günde çözülüyor arkadaşlar?

Merhaba, satıcım ürünün paketinin açılması gerekçesiyle 14 günlük cayma hakkımı reddetti. Bu durumda talep türü kısmından hangisini seçerek başvuruda bulunmalıyım?

6502 sayılı kanunda yer alan diğer talepler
Bedel iadesini içeren sözleşmeden dönme
Ayıp oranında bedel indirimi

Onarım ve değişimi sormama gerek yok.

Bende de aynı durum var hangisini seçtiniz?

Merhaba, İtopya'dan aldığım Razer Seiren X markalı mikrofonun garantisi dolmadan ses sorunları çıkarmaya başladı. Bu sebeple itopya ile iletişime geçip garantisine gönderdim ve ürünün sıkıntılı olduğunu söyleyip, değişim kararı çıkardılar ancak ellerinde Razer Seiren X bulunmadığını muadili olan Razer Seiren X v2 14dolar+ KDV ile gönderebileceklerini söylediler. Razer'ın kendi sayfasından ürünlerin ikisini de almaya çalıştığımda ikisinin de 100 dolar olduğunu gördüm. Bu ek ücreti ödemeyeceğimi söylediğim zaman benimle pazarlık yaparak kdv dahil 10 dolar istediler. Ürünlerin Türkiye tedarikçisi fiyatını baz aldıklarını söylediler. Ben de bu ücreti ödemeyeceğimi söyledim. Son olarak ''Stoklarımızda değişim ürünü olmadığı ve tarafınıza üst model ürün sunulduğu için fiyat farkı doğmaktadır. Ücret iade hakkınız bulunmaktadır. Teklifleri kabul etmemeniz halinde kaydınız kapatılacaktır.'' bu mesajı attılar. Ne yapmam gerekiyor Bilgisi olan var mı? @@BilgisayarKurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…