Tüketici hakem heyetine şikayet edilen firma haklı çıkar ise sonucu ne olur?

pmanx

Decipat
Daha fazla  
2 yıl garantili robot süpürgemi fahiş fiyatla tamir etmeyi teklif ettikleri için, ürünü satın aldığım yerin beni yönlendirdiği servise onarım istemediğimi ve ürünü geri istediğimi söyledim. Kendileri ise böyle bir durumda 700 lira ödemem gerektiğini belirttiler. Ürünü yollarken kendilerine ne yapmam gerektiğini sorduğumda asla bir servis ücreti belirtilmedi ki, bu madde "internet sitelerinde" yazan sözleşmede yazıyormuş. Çağrı merkezlerini aradığımda herhangi bir "şu şu sözleşmenizi dinlemek için şuna basın" gibi bir ibare de yoktu. Ürünü aldığım yer de servisi olan yer değil. Karşı tarafı şikayet edebilir miyiz sizce? Haksız bulunursak herhangi bir tazminat vs. alabilirler mi veya tarafıma yaptrım olur mu? Adamlar 8 bin liralık küçücük süpürgeyi açtıkları için 700 lira para istiyor, tamiri içinse 3500 TL istiyor ve gram yardım yok. Şaka gibi.

Maddi bir kayba uğramadığınız sürece size bir iade yapılmıyor. 700₺'yi verip alayım nasılsa geri alacağım gibi bir durum maalesef yok. Zamanında elimdeki her türlü belgeyi sunmama rağmen eksik bilgi sebebi ile 4-5 ay sonucunda reddedilen talebim vardı.

Maddi bir kayba uğramadığınız sürece size bir iade yapılmıyor. 700₺'yi verip alayım nasılsa geri alacağım gibi bir durum maalesef yok. Zamanında elimdeki her türlü belgeyi sunmama rağmen eksik bilgi sebebi ile 4-5 ay sonucunda reddedilen talebim vardı.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler hocam, zaten 700 lirasında değilim artık lakin tavırları aşırı yanlış. Telefonu yüze kapatmalar vs. Kanunları çok bilmediğimden "haksız kazanç" belirterek servis ücreti çıkarttıklarını anlattığım bir şikayette bulunacaktım da, olur da karşı taraf haklı çıkarsa bunu bana karşı kullanabilirler mi aklımdaki soru budur. Servisi tanımam etmem bir mağazadan ürünü aldım onlar da garantör olarak bunlarla çalışıyormuş, kendileri sözleşmemizde yazıyor 700 TL falan diyor da ben bu servisi de sözleşmelerini de tanımıyorum ki. Her gelen üründen fix 700 alıyorlar, deli para, hele dreame/xiaomi gibi markalara bile bakarken.

Şikayet et kardeşim servise gönderdiğim, işlem yapılmayan ürünüme ne diye para ödeyecekmişim? Kaldı ki kalpazanlık yapar gibi 700 lira istemek ne alaka?

Tüketici hakem heyeti sizden haksız olsanız dahi ek bir ücret talep etmez. Sadece talebiniz reddedilip size geri döner. O parayı da kılıfını uydurup işçilik bedeli olarak sizden her türlü alırlar.

Şikayet et kardeşim servise gönderdiğim, işlem yapılmayan ürünüme ne diye para ödeyecekmişim? Kaldı ki kalpazanlık yapar gibi 700 lira istemek ne alaka?
Tüketici hakem heyeti sizden haksız olsanız dahi ek bir ücret talep etmez. Sadece talebiniz reddedilip size geri döner. O parayı da kılıfını uydurup işçilik bedeli olarak sizden her türlü alırlar.
Ya zibilyon liralık telefonu yolluyoruz da adamlar ücretsiz onarım yapıyor herifler cidden 8 liralık robot süpürgeye 3.5 liralık onarım ücreti sunuyor, kabul etmezsen de 700 lira vereceksin diyor. Neyse yolluyorum şikayeti, en kötü yaptırmam kalsın ellerinde amaan. Zaten bir şeyi de süpürdüğü yoktu ürünün, neyse.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler hocam, zaten 700 lirasında değilim artık lakin tavırları aşırı yanlış. Telefonu yüze kapatmalar vs. Kanunları çok bilmediğimden "haksız kazanç" belirterek servis ücreti çıkarttıklarını anlattığım bir şikayette bulunacaktım da, olur da karşı taraf haklı çıkarsa bunu bana karşı kullanabilirler mi aklımdaki soru budur. Servisi tanımam etmem bir mağazadan ürünü aldım onlar da garantör olarak bunlarla çalışıyormuş, kendileri sözleşmemizde yazıyor 700 TL falan diyor da ben bu servisi de sözleşmelerini de tanımıyorum ki. Her gelen üründen fix 700 alıyorlar, deli para, hele dreame/xiaomi gibi markalara bile bakarken.

İşin sözleşme boyutunu bilmiyorum ama ben ürünümü servise yollarken her türlü senaryo için sonuçları anlatmışlardı. Fiyat prosedürlerini kabul ederek yollamıştım.

İşin sözleşme boyutunu bilmiyorum ama ben ürünümü servise yollarken her türlü senaryo için sonuçları anlatmışlardı. Fiyat prosedürlerini kabul ederek yollamıştım.
Ya abi ballandıra ballandıra "ücretsiz yollayabilirsiniz" demesini biliyor, kendine özel kurumsal bir numara almış ve çağrı merkezleri aktif. Bu çağrı merkezi bana en önemli şeyi, yani hizmet bedelini de söylemeyecekse ne diye açılmış. Dediğim gibi her gelen "garantili" üründen 700 alsalar deli para eder, insanları kazıklama yöntemi bildiğiniz. O sebeple attım geçtim bir şikayet, en kötü avukata falan danışırım bir şey çıkarsa çünkü ürünü istemediğim halde yollamışlar bir de. Ya sabır.

Hocam THH konusunda haksız olsanız bile tüketiciden ücret talep edilmez. Dosya masrafını vs devlet karşılar.

Tüketici kazansa, firma üst mahkemeye başvursa o zaman avukat ücreti + kaybederseniz masrafları karşılamanız gerekir. İş mahkemeye taşınmadığı sürece tarafınızdan ücret çıkmaz.

Hocam THH konusunda haksız olsanız bile tüketiciden ücret talep edilmez. Dosya masrafını vs devlet karşılar.

Tüketici kazansa, firma üst mahkemeye başvursa o zaman avukat ücreti + kaybederseniz masrafları karşılamanız gerekir. İş mahkemeye taşınmadığı sürece tarafınızdan ücret çıkmaz.
Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam, zaten bunu yaparlarsa ciddi diyorum bizim avukata parasını verip gene de o 700'ü ödemeyeceğim ahahah. İyi akşamlar dilerim...

Yeni konular

Geri
Yukarı