Tüm dosyaların WNCRY uzantılı olması

Son düzenleme:
Bugün 2 farklı WannaCrypt türevi birden çıktı. ESET bu sabah WannaCrypt.E olarak imzaya aldı diğerini raporladım yarın sabah imzaya eklerler.

Antivirus scan for e4aa8cfc4cd8b791eaa38dbe6fd7e11bcaaafab680bd2ed7c87e38063623e941 at 2017-05-15 12:40:21 UTC - VirusTotal
Varyantı değil 3. çıkan türevin farklı versiyonu. Alt versiyon gibi düşünebilirsin. 29dk önce tespit edilen de aynı şekilde.

Avira, Bitdefender, Kaspersky uyuyor galiba.
Avirayı bilmem de diğerleri hepsinden iyi çalışıyor.

Avira, Bitdefender, Kaspersky uyuyor galiba. Ya da VirusTotal sonucu yanlış.
Symantec'in tespit etmesinin sebebi "Artificial Intelligence" yani, yapay zeka kullanması. "ML" ise "Machine Learning". Bildiğim kadarıyla Symantec ürünlerinden sadece Endpoint Protection'da var bu özellik Norton Security'de şuan yok diye biliyorum. Eugene Kaspersky'de blog'da bahsetmiş diye duydum. Kaspersky'de ML kullanıyormuş ama yapay zeka olarak adlandırmıyormuş. @Murat5038 hocamın bilgisi vardır belki bu konuda.

"Artificial Intelligence" yani, yapay zeka kullanması.
Kaspersky yapay zeka yerine gerçek zamanlı koruma kullanıyor. "Real-time intelligence" onun yanında Proaktif tespit yönetimi ve daha birçoğunu kullanıyor.
https://www.symantec.com/content/da...endpoint-security-market-quadrant-2016-en.pdf
20. sayfadan itibaren Symantec belgesine bakabilirsiniz.

Kaspersky kurucusunun bahsettiğin blog gönderileri ürünler için aslında değil :) Yapay zekanın getireceği zararlar ve Dünya yaşamına olumsuz etkilerinden söz ediliyor. Şimdi biraz müstehcen konuşmalar ve şakalaşmaları olduğundan paylaşmıyorum :D Aslında Kaspersky forum ve kulüplerinde çok eğlenceli şeyler yaşanıyor neyse konudan sapmayalım. Yapay zekanın kısaca Dünya ve çalışma hayatına insan gücünün kalmayacağından bahsediyor ve her alanda yarar getirmeyeceğini bildiriyor.

Kaspersky.jpg

Son düzenleme:
Kaspersky yapay zeka yerine gerçek zamanlı koruma kullanıyor. "real-time intelligence" onun yanında proaktif tespit yönetimi ve daha birçoğunu kullanıyor.
https://www.symantec.com/content/da...endpoint-security-market-quadrant-2016-en.pdf
20. sayfadan itibaren Symantec belgesine bakabilirsiniz.

Kaspersky kurucusunun bahsettiğin blog gönderileri ürünler için aslında değil :) Yapay zekanın getireceği zararlar ve dünya yaşamına olumsuz etkilerinden söz ediliyor. Şimdi biraz müstehcen konuşmalar ve şakalaşmaları olduğundan paylaşmıyorum :D Aslında Kaspersky forum ve kulüplerinde çok eğlenceli şeyler yaşanıyor neyse konudan sapmayalım. Yapay zekanın kısaca dünya ve çalışma hayatına insan gücünün kalmayacağından bahsediyor ve her alanda yarar getirmeyeceğini bildiriyor.

Eki Görüntüle 234348
Bilgiler için teşekkürler hocam. Paylaştığınız resim ve diyaloglar gerçekten eğlenceli ve komik :D. Kaspersky ve bir kaç güvenlik yazılımı takibimde.

Sonuncusu yeni değişke galiba.
Yok hayır, Seyhoo'nun son paylaştığı ile aynı tip. Ama ortadaki farklı adda. Bunların elimde çok fazla kaydı var paylaşmana gerek yok yani :) Farklı adlarda çıkıyor ama ransomware varyantı aynı.

Kodlar benzediği için Kuzey Kore'den şüpheleniliyor. Galiba kıyasladıkları şey evvel zamanda Kuzey Kore'nin başında olduğu ve tespit edilmiş bir ransomware saldırısının kodları.

Bugün CNN International'da deklare edildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı