Tüm hesaplarım çalındı

Kardeşim son zamanlarda sürekli Discord'da takılıp, Roblox oynuyor. Bir oyunda dünya 1. olacağım diyordu sürekli. Galiba bir ara olmuş haberim yok. Sonrasında ise benim hesabımı çalmaya çalışıyorlar demişti. Üstünde durmadım Roblox diye. Benim Discord'umu kullanmaya başladı ve ne olduysa oradan sonra oldu. Benim hesaplarım çalındı 1 hafta öncesinde Instagram hesabım da dahil.

Destek ile iletişime geçtim çaldırdığım hesaplarımı aldım ( bildiklerimi ) kim bilir bilmediğim daha nelerim gitti. 2FA açmıyorum açtığım zaman saçma bir şekilde kişi kendi telefonunu devreye sokuyor benim almam daha da güç oluyor o saatten sonra.

Yeni e-posta açtım hocam. Ama sorunum kişi halen rahat bırakmıyor. Sürekli günde 100 lerce defa giriş yapmayı deniyor. Olabildiğince tedbir almaya çalışıyorum elimden geldiği kadar.

Düşünüp benim konuma kafa yorduğununuz için size çok minnettarım. İşiniz rast gelsin.

Ondan dolayı artık ümidimi yetirdim. Savcılıkta ise "oyun moyun ne bunlar sen bundan dolayı mı şikayetcisin" deyince sayın savcımız ümidimi oracıkta kestim. Bilişim suçlarında da aynısı olup, kişinin peşine düşeceklerini zannetmiyorum. Bundan dolayı;

Sözüm genelleme; çevrenizde bu işlerle uğraşan, siber suçlardan anlayan birisi var ise benimle iletişime geçerse çok sevinirim sayın Technopat üyeleri. Şu anda maalesef avukat tutacak bütçemiz yok.
Geri aldığınız hesaplara hala giriş denemesi mi yapıyor? Bir de sizin geri aldığınız bir hesabı sonra tekrar çaldığı oldu mu? Yani hesap bir onda bir sizde mi oluyor yoksa bir kere kurtardığınızda geri çalamıyor mu?

Kardeşim son zamanlarda sürekli Discord'da takılıp, Roblox oynuyor. Bir oyunda dünya 1. olacağım diyordu sürekli. Galiba bir ara olmuş haberim yok. Sonrasında ise benim hesabımı çalmaya çalışıyorlar demişti. Üstünde durmadım Roblox diye. Benim Discord'umu kullanmaya başladı ve ne olduysa oradan sonra oldu. Benim hesaplarım çalındı 1 hafta öncesinde Instagram hesabım da dahil.
O bilgisayarı diskleri biçimlendirerek temiz bir formatlayın bence.

Geri aldığınız hesaplara hala giriş denemesi mi yapıyor? Bir de sizin geri aldığınız bir hesabı sonra tekrar çaldığı oldu mu? Yani hesap bir onda bir sizde mi oluyor yoksa bir kere kurtardığınızda geri çalamıyor mu?

O bilgisayarı diskleri biçimlendirerek temiz bir formatlayın bence.
Facebook hesabım galiba bir kere daha gitmişti, gene yüz tanıma sistemi ile aldım.

Dediğim gibi hocam 2 kere temiz format attım. Attıktan sonra sadece giriş denemesi yapabiliyor. İnstagram ve facebook formatdan sonra çalındı ama.

Nereden bulaşmış hocam virüs veya herneyse işte? Konuda yazdıysanız kusura bakmayın çok uzun oldu klaçırmışımdır. Kardeşiniz ne gibi discord gruplarında? Benimki de akıllanmıyor. Kaç dayak yedi kaç tehdit yedi ama saçma sapan sc gruplarında. Saçma sapan hileler indiriyor. Panel ile uğraşıyor. Faydası olur mu bilmem ama içinde olduğu dc gruplarını atabilirim. İçinde hileler ve pannel satılıyordu. Oyun içi para satılıyordu bu dc grupların da ve bazılarında ifşa adı altında uygunsuz linke ve fotolar da vardı. Emin olmadım ama pedofili durumları bile olabilir bu gruplarda çünkü kız gördüğüm kadarıyla çok da büyük gözükmüyordu ancak emin olmadım tabii. Diğer fotolara da bakmadım. Sadece onu açmıştım sonra dc hesabını sildim. Sonra bir daha indirdi sanırım .

İnstagram ve facebook formatdan sonra çalındı ama.
Burası pek kafama yatmadı. Neticede çaldığı çoğu hesabı geri kurtarabildiniz mi?

Dediğim gibi hocam 2 kere temiz format attım. Attıktan sonra sadece giriş denemesi yapabiliyor.
Hocam o hesaplar için temiz e-posta adresi açıp onları oraya taşısanız giriş denemesi de yapamaz artık. Ama temiz bir cihazdan açın e postayı, internet kafeden vs. olabilir.

Nereden bulaşmış hocam virüs veya herneyse işte? Konuda yazdıysanız kusura bakmayın çok uzun oldu klaçırmışımdır. Kardeşiniz ne gibi discord gruplarında? Benimki de akıllanmıyor. Kaç dayak yedi kaç tehdit yedi ama saçma sapan sc gruplarında. Saçma sapan hileler indiriyor. Panel ile uğraşıyor. Faydası olur mu bilmem ama içinde olduğu dc gruplarını atabilirim. İçinde hileler ve pannel satılıyordu. Oyun içi para satılıyordu bu dc grupların da ve bazılarında ifşa adı altında uygunsuz linke ve fotolar da vardı. Emin olmadım ama pedofili durumları bile olabilir bu gruplarda çünkü kız gördüğüm kadarıyla çok da büyük gözükmüyordu ancak emin olmadım tabii. Diğer fotolara da bakmadım. Sadece onu açmıştım sonra dc hesabını sildim. Sonra bir daha indirdi sanırım .
Hocam yani kardeşimin girdiği DC grupları robloxtaki oyunlarınki. Rogue demon gibi gibi şeyler diye gördüm. Aman diyim sizde kardeşinizi akıllandırın sonra cezasını biz çekiyoruz...

Burası pek kafama yatmadı. Neticede çaldığı çoğu hesabı geri kurtarabildiniz mi?

Hocam o hesaplar için temiz e-posta adresi açıp onları oraya taşısanız giriş denemesi de yapamaz artık. Ama temiz bir cihazdan açın e postayı, internet kafeden vs. olabilir.
Ha bir de sadece e posta değil o hesapların kullanıcı adlarını da değişin. Örneğin instagram kullanıcı adınızı biliyorsa yine giriş denemesi yapabilir.

Hocam şimdi şöyle;
Instagram hesabımı telefon numaram değiştiğinde kapatmıştım oda çalınmasın diye. Aradan 25 gün geçti(30 gün içinde kapanıyor) bir arkadaşımın sildiğim heasbımı etiketlediği beraber olduğumuz fotoğrafımız vardı. Ona bir baktım Instagram hesabım gözüküyor. Alel acele desteğe yazdım dönül olmadı sonra farklı yöntemler ile hesabımı aldım. Ukrayna tarafından giriş yapılmış. Bu olay format sonrasında oldu. Şimdi tekrar hesabımı kapattım arada sırada bakıyorum açıldı mı diye. Şu anda hesap bende, ben kapattım tam olarak kapanmasını bekliyorum.

Facebook için kimlik fotoğrafım istendi. O şekilde aldım ve birkaç günlüğüne bütün cihazlara kapatıldı Facebook'um. Sonrasında ise mail hesabımı kontrol ettiğimde Facebook doğrulama kodu gelmiş hesabıma. Benimle alakasız. Hesabıma girip baktığımda herhangi bir yeni aygıt veya giriş gözükmüyor. O kafamı karıştırdı.

Geri
Yukarı