Çözüldü Tüm işlemci çekirdekleri Windows'ta nasıl çalıştırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar elimde fazladan işlemciler var ve mining yapıyorum. Ancak bir sorun ile karşılaştım işlemcinin tüm çekirdekleri sanırım mining esnasında çalışmıyor. 8000-8800h almam gerekirken ben 5000h alıyorum. Konu hakkında bilgisi olan, bütün verimi nasıl alabileceğimi bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
İşlemci= Ryzen 5 3600 1.35v 4350MHz O.C

Çözüm
Şarj yüzde 38 yazan yerin hemen altındaki 9 noktalı kare.

Rigin içine girdikten sonra basacaksin.
Farmin içine girdiğinde rige tıkladığında genel bakış havuz felan sekmesinin olduğu yerin en sağında ayarlar var oraya tıkla orda rig.conf yazar onun üstüne tıkla indir sonra hiveosun kurulu olduğu yere kopyalayıp yapıştır otomatik başlar kendi

Bence rige bağlanmıyor havuz ondan ofline gözüküyor

Yoksa PC açıkken kazim olmasa bile yeşil yanması gerekir. Hiveos açıkken ekran resmini paylaşabilir misin
Bu resimden bahsetmiyorum
Bilgisayari hiveos ile baslattiginda ki ekranı sordum ve burda neden 2 tane rig var?

Bu resimden bahsetmiyorum
Bilgisayari hiveos ile baslattiginda ki ekranı sordum ve burda neden 2 tane rig var?
Hocam belki ilki hatalıdır diye tekrar kurdum. Başlatır başlatmak gelen ekran bu.

Dosya Ekleri

• 20231130_235114.jpg
    20231130_235114.jpg
    93,7 KB · Görüntüleme: 10
Şuan windowstasin ama sen hiveosda değilsin. Usbye hiveos kurup flashladin mi sonra bilgisayarı usbden başlattin mi?
Hayır hocam aktif kullandığım için oradan açmadım usb kurdum ben direkt kendisi algılar diye düşündüm. Nasıl dediğiniz gibi başlatırım? Qflash üzerinden mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-30 235435.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-30 235435.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 10
Hayır hocam aktif kullandığım için oradan açmadım usb kurdum ben direkt kendisi algılar diye düşündüm. Nasıl dediğiniz gibi başlatırım? Qflash üzerinden mi?
Yok boot menüden usbyi seçmen gerekir yada biostan usbyi en başa alman gerekir. Eskiden format atmak için DVD ile yada USB ile baslatirdik ya sistemi onun gibi f11 mesela benim boot menü tuşu msi marka anakart. Anakarttin ney ise boot menü tuşunu Googleye sor PC açılır açılmaz o tuşa basarak boot menüye gir sonra USB belleği şeç bilgisayar açılsın. USB ile baslattigin için otomatik hiveos açılacak hiveos bir işletim sistemidir. Linux tabanlı yani windowsu daha kullanamiycaksin hiveos başladıktan sonra telefondan yada 2. Bir bilgisayardan hiveos farma girip ordan yönlendireceksin rigini startı felan ordan vereceksin

Yok boot menüden usbyi seçmen gerekir yada biostan usbyi en başa alman gerekir. Eskiden format atmak için DVD ile yada USB ile baslatirdik ya sistemi onun gibi f11 mesela benim boot menü tuşu msi marka anakart. Anakarttin ney ise boot menü tuşunu Googleye sor PC açılır açılmaz o tuşa basarak boot menüye gir sonra USB belleği şeç bilgisayar açılsın. USB ile baslattigin için otomatik hiveos açılacak hiveos bir işletim sistemidir. Linux tabanlı yani windowsu daha kullanamiycaksin hiveos başladıktan sonra telefondan yada 2. Bir bilgisayardan hiveos farma girip ordan yönlendireceksin rigini startı felan ordan vereceksin
Hocam peki ben usb üzerinden başlatsam Whatsapp vb şeylere girebilir miyim? Ne demek istediğinizi anladım SSD yerine usb ile başlatmam lazım.

Giremezsin. Pcyi kullanmana çok izin vermez çünkü minumum pcyi çalıştıracak kadar sistem dosyaları oluyor. Windowsun Güvenli modu gibi düşün. Orası sadece CMD ekranının açık olduğu bir yer gibi tarayıcı vs olmaz

Giremezsin. Pcyi kullanmana çok izin vermez çünkü minumum pcyi çalıştıracak kadar sistem dosyaları oluyor. Windowsun Güvenli modu gibi düşün. Orası sadece CMD ekranının açık olduğu bir yer gibi tarayıcı vs olmaz
İş için girmem gerek fakat geceleri en azından bu şekilde açık bırakabilirim. Dediğim gibi ssd yerine usb ile başlatırsam olur di mi hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı