Tüm kullandığım laptopları bozdum

emperorpalpatine

Hectopat
Makaleler
2
Evet arkadaşlar benim hayatımda genel bir sorun oldu bu. İlk aldığım laptoptan beri ne kadar varsa hepsini bozdum. Yıl 2007 o zamanlar dizi izlerdim internet ile ancak masaüstü bilgisayarı yatarak kullanamıyorum. Bende internetten o zamanlar baya bir övülen HP Pavilion DV6000 serisi laptop aldım. Kendisi şu an tahmin edeceğiniz üzere bozuk. Ekran kartı ara sıra çalışır onun haricinde hiç çalışmaz ve klavyesi ne yazık ki mefta. Ve bu bahsettiğim sorunlar bu laptop alındıktan sadece 5 ay sonra yaşandı. Gittim HP'ye sorunlarımı bildirdim değişim yaptılar oda bozuldu :D Neyse o günden sonra lanet ettim HP' ye ama 2009-2010 gibi kendimi tutamadım bir daha HP aldım ancak bu sefer DV6 serisinden bir laptop idi. Windows 7 daha yeni çıkmış, Core i5 işlemciler yavaş yavaş piyasaya giriyor falan o dönemler en iyi laptop idi. Direk aldım o laptop da ısınma, donma, açılmama gibi sorunlar çıkarıp durdu zaten sattım o para ile Dell Inspiron N5110 aldım. Yine beni idare etti ancak bataryası çok sıkıntılıydı kendisinin adaptörünü, bataryasını hep bozdum en sonunda beyaz ekran hatası dahi vermeye başladı. Neyse 2014 oldu yıl şirketten hediye Casper geldi (bakın bunun bozulması normal) Mercedes modeli gibi ismi var yalnız; Casper Nirvana CLA! Bunun başına her şey geldi kendisi parçalarına kadar ayrıldı. Şu an yatağın alt kısmında tamir olmayı bekliyor ama tamir etsem tüp tamir etmiş oluyorum tabiri caiz ise. Zaten parçası da yok ve bu laptoptan sonra bir daha laptop almadım. Gerçekten bu cihazları kullanmak hem kolay hem işkence gibi. Kolay tarafı yatıyorsun, zor tarafı bozuluyor ve parça da bulunmuyor düzgün. Valla şu ana kadar topladığım hiç bir masaüstü çalışmamazlık etmedi 15 senelik XP +1800, FX5200 makine hala çalışıyor. Masaüstü alın rahatınıza bakın bence. Yok ben yatacağım diyorsanız da laptop almayın iPad falan alın İnternette dolaşacaksan.

Son düzenleyen: Moderatör:
clapping_hands.jpg

2 sebebi olabilir, ya acayip şanssızlık var, ya da abdestlerin biri eksik.
Valla hocam olabilir :D Gusül alamadık oldu bunlar :D
Biri zaten Windows 10 yüzünden gitti. Diğerleri kronik sorunları ile boğuşarak gitti. Şuan elimde bir tane çalışan kaldı ondada işte şey izliyorum anladınız :ROFL:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden ben de dizüstü kullanıyordum, Sony Vaio ve gerçekten hiçbir sorun yaşamadım. Cok dayanıklı malzemeden yapılmış ki hiçbir aşınma sözkonusu bile olmadı.
Siz biraz yeteneklisiniz galiba. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı