Tüm Samsung 870 EVO'lar Samsung Magician uygulamasında görülür mü?

Eki Görüntüle 1607398

Anlaşılan geçiştirmek için...

Tamamen anyamadığımdan soruyorum. MAGİC adlı satıcının yorumlarını incelediğimde (429 adet) içerinde dip notlarda FMARKET satıcısından aldı, MARRKA satıcısından aldı gibi ibareler mevcut. Halbuki MAGİC firması yazması gerekmez mi? Bunların tamamının aynı firma olma ihtimali nedir? Belli dönemlerde isimlerini mi değiştiriyorlar?

İlk gelen cevap Samsung 870 EVO ürünününorjinal olup olmadığının tespiti ancak kendi bünyelerinde ki incelemeden sonra anlaşılabileceği yönünde. Hiçbir yazılımın (buna Samsung Magitionda dahil) bunu net ortaya koyamayacağını söylediler. Bu ne saçmalıktır arkadaş o zaman biz neyi temel alacağız?

Bunun yanı sıra Samsung Magition uygulaması tüm Samsung SSD'leri tespit edebildiğini vurguladılar.

N11 deki satıcılardan şuana kadar sadece MAGİC isimli satıcı ürününün distirbütör garantili olduğunu ve Samsung Magician tarafından görüleceğini belirtti.

FMARKET satıcısı ise bu uygulamada NVMe SSDlerin görüldüğünü Sata SSd ler için ise bir bilgisi olmadığını belirtti.
Eki Görüntüle 1607398

Anlaşılan geçiştirmek için...
Bu yorumlara göre MARKKA satıcısı sahte satıyor.

SSD orijinal ise genuine yazması ve SSD'yi görmesi lazım, bu şart yani. Bazen nadiren orijinal olsa bile genuine gözükmeyebilir ya da Samsung Magician SSD'yi görmeyebilir.

Samsung Globalden aldığım bilgi şu şekilde. Samsung Magician, Samsung ürünlerini görür. (Burada bir sıkıntı yok) ancak bu uygulamanın SSD'yi görmesi onun orijinalliğini teyit etmek için yeterli değildir dendi. Orijinal olduğunun teyit edilmesi için ürünün tarafımıza gönderilip inceletilmesi gerektiği belirtildi.

Yani anladığım uygulamanın görmesi, seri numara yazması veya herhangi bir yerinde Genuine yazması %100 orijinal olduğunun ispatı olmuyormuş.

Samsung Globalden aldığım bilgi şu şekilde. Samsung Magician, Samsung ürünlerini görür. (Burada bir sıkıntı yok) ancak bu uygulamanın SSD'yi görmesi onun orijinalliğini teyit etmek için yeterli değildir dendi. Orijinal olduğunun teyit edilmesi için ürünün tarafımıza gönderilip inceletilmesi gerektiği belirtildi.
Her aldığımız SSD'yi onlara göndereceğiz de sonra gelmesini beklicez. Gerçek mi ona bakacaklar. Ohooooo ne uzun iş.

Samsung globalden aldığım bilgi şu şekilde. Samsung Magician, Samsung ürünlerini görür. (burada bir sıkıntı yok) ancak bu uygulamanın SSD'yi görmesi onun orijinalliğini teyit etmek için yeterli değildir dendi. Orijinal olduğunun teyit edilmesi için ürünün tarafımıza gönderilip inceletilmesi gerektiği belirtildi.

Yani anladığım uygulamanın görmesi, seri numara yazması veya herhangi bir yerinde genuine yazması %100 orijinal olduğunun ispatı olmuyormuş.

Açıkçası o kadar replika yapılabileceğini sanmıyorum. Yani Samsung'un kendi uygulamasına orijinal göstertmesi falan bunlar gerçekten acayip işler. Siz hangi satıcıdan ve nereden aldınız?

SSD'nin seri numarasını Samsung'a söylerseniz diskin orijinalliğini teyit ediyorlar.

Ben söylemiştim ama öyle bir şey olmadı.

Örneğin burada ki videoda da Genuine yazıyorsa orijinaldir denilmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası o kadar replika yapabileceğini sanmıyorum. Yani Samsung'un kendi uygulamasına orijinal göstertmesi falan bunlar gerçekten acayip işler. Siz hangi satıcıdan ve nereden aldınız?

Yapıyorlar. Hatta geri dönüşlerinde "Bu seri numarasına ait bir ürünümüz yok." gibisinden cevap veriyorlar.

Bu arada Samsung Magician'da sahte de olsa gözükür. Önemli olan sıcaklık sensörünü ve disk sağlığını okuyabilmesidir.

Sahte 870 EVO;

1625685570977-png.1099798

Orijinal 870 EVO; (850 EVO yazmasına takılmayın, 870 EVO da böyle gözüküyor.)

Samsung-Magician-1649079862-0-0.jpg

Açıkçası o kadar replika yapılabileceğini sanmıyorum. Yani Samsung'un kendi uygulamasına orijinal göstertmesi falan bunlar gerçekten acayip işler. Siz hangi satıcıdan ve nereden aldınız?

Ben henüz almadım önden detaylı araştırıyorum aynısını Kingston KC600 içinde yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı