Tüm Samsung 870 EVO'lar Samsung Magician uygulamasında görülür mü?

Örneğin burada ki videoda da genuine yazıyorsa orijinaldir denilmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten %99 orijinal demek. Yine de tam emin olunması için Samsung'un incelemesi lazım. Yani genuine yazıyorsa bence endişe duymaya gerek yok. Disk Firmware güncellemesi alıyorsa, Serial Number'i düzgünse ve genuine yazıyorsa, hızında, görünüşünde, disk boyutunda bir sıkıntı yoksa bu bile yeterli bence.

Yapıyorlar. Hatta geri dönüşlerinde "Bu seri numarasına ait bir ürünümüz yok." gibisinden cevap veriyorlar.

Bu arada Samsung Magician'da sahte de olsa gözükür. Önemli olan sıcaklık sensörünü ve disk sağlığını okuyabilmesidir.

Sahte 870 EVO;

1625685570977-png.1099798

Orijinal 870 EVO; (850 EVO yazmasına takılmayın, 870 EVO da böyle gözüküyor.)

Samsung-Magician-1649079862-0-0.jpg

Yani içerisinde ki kontrolcüler orijinal olmalı ki disk sağlığını ve sıcaklığı ölçebilsin. Sahtesinde diğerlerini kotarsalarda bunları yapamazlar sanırım.

Yapıyorlar. Hatta geri dönüşlerinde "bu seri numarasına ait bir ürünümüz yok." gibisinden cevap veriyorlar.

Bu arada Samsung Magician'da sahte de olsa gözükür. Önemli olan sıcaklık sensörünü ve disk sağlığını okuyabilmesidir.

Sahte 870 EVO;

1625685570977-png.1099798

Orijinal 870 EVO; (850 EVO yazmasına takılmayın, 870 EVO da böyle gözüküyor.)

Samsung-Magician-1649079862-0-0.jpg

Ben yazmıştım seri numarasını ancak kontrol edilmedi, Türkiye desteğine yazmıştım. İngilizce desteğine mi yazmak lazım? Replika olsa bile sıcaklığı gösterebilir ama sıcaklık hep aynı derecedeyse yani sabitse şüphe verici biraz.

Zaten %99 orijinal demek. Yine de tam emin olunması için Samsung'un incelemesi lazım. Yani genuine yazıyorsa bence endişe duymaya gerek yok. Disk Firmware güncellemesi alıyorsa, Serial Number'i düzgünse ve genuine yazıyorsa, hızında, görünüşünde, disk boyutunda bir sıkıntı yoksa bu bile yeterli bence.

Bunları elde ediyorsak gerisini çok da kurcalamamak gerek sanırım 😊

Satıcılarla yaşadığımız Kingston KC600 faciasından sonra Samsung 870 EVO'ya yönelme kararı aldım. Satıcılar ile iletişime geçmeye başladım. Yine en büyükderdimiz orijinal olup olmadığını anlamak.

N11 satıcısı marrka firmasına sorduğum soruya ço farklı bir cevap aldım.

Soru: Merhaba. Ürünü sipariş vermeyi düşünüyorum ancak piyasada çokça sahte var ve anlamanın tek yolu bu "Samsung magition" yazılımı. Ürününüz Samsung'un bu yazılımı tarafından görülüyor mu?

Firmanın cevabı: Ürün orijinal ithalatçı garantili Samsung Türkiye'de görülmez.

Bunun doğruluk payı nedir?

Hocam o satıcıdan ben de almıştım sahte çıkmıştı derhal iade edin. Amazon'dan alabilirsiniz orada fake çıkma ihtimali bayağı düşük.

870 evo'nun sahtesini teee Azerbaycan'a yollamış deneyimli bir arkadaşımızı buraya davet edeyim: @FantastikTürk

Evet ben oluyorum 😭

1)Samsung magician yazılımında görünmüyorsa (PC'nizde bir sorun olmadığını varsayıyorum AHCI falan filan) direk geri yollayın.

2) Sensörlerde sorun varsa (değişmeyen sıcaklık, Crystaldiskinfo'da hep aynı değerler vs.) geri yollayın.

3) Firmware numarasını kontrol edin. Benim konumdaki numara direk sahteydi. 8 haneli bir numara olması lazım. Gerçek 870 evo kullanan birinden güncel firmware numarasını isteyebilirsiniz.

4) İthalatçı garantili diyorsa uzak durun. Anladığım kadarıyla sahte satanların hepsi bunu söylüyor (Bana da böyle dediler). Samsung türkiye garantili olduğunu onaylayıp alın.

5) Samsung yetkili servisini aradığimda beni başka bir servise yönlendirdiler. O servis de başka bir servise yönlendirdi. Oradaki hanımefendi seri numarasını kontrol edip sahte olduğunu onayladı.
Ancak mümkünse Samsung global ile iletisime geçip sorgulatın. Ben biraz sorun yaşamıştım şuraya yönlendir burada servis kaydı VS.

6) Trendyol, N11 VB. sadece mağazaların satış yaptığı yerlerden almak yerine satıcısı Amazon.com.tr olan Amazon'dan ya da Hepsiburada olan Hepsiburada'dan alın. Bunlar anladığim kadarıyla direk Samsung Türkiyeden aldıklarından sahte olma riski yok. Tabii yine de kontrol edin.
Edit: N11'de Teknobiyotik gibi sitelerin mağazaları da varmış oralardan da alabilirsiniz.

870 EVO'nun sahtesini teee Azerbaycan'a yollamış deneyimli bir arkadaşımızı buraya davet edeyim: @FantastikTürk

Evet ben oluyorum 😭

1)Samsung Magician yazılımında görünmüyorsa (PC'nizde bir sorun olmadığını varsayıyorum AHCI falan filan) direk geri yollayın.

2) Sensörlerde sorun varsa (değişmeyen sıcaklık, CrystalDiskInfo'da hep aynı değerler vs.) Geri yollayın.

3) Firmware numarasını kontrol edin. Benim konumdaki numara direk sahteydi. 8 haneli bir numara olması lazım. Gerçek 870 EVO kullanan birinden güncel Firmware numarasını isteyebilirsiniz.

4) İthalatçı garantili diyorsa uzak durun. Anladığım kadarıyla sahte satanların hepsi bunu söylüyor (Bana da böyle dediler). Samsung Türkiye garantili olduğunu onaylayıp alın.

5) Samsung yetkili servisini aradığimda beni başka bir servise yönlendirdiler. O servis de başka bir servise yönlendirdi. Oradaki hanımefendi seri numarasını kontrol edip sahte olduğunu onayladı.
Ancak mümkünse Samsung global ile iletisime geçip sorgulatın. Ben biraz sorun yaşamıştım şuraya yönlendir burada servis kaydı VS.

6) Trendyol, N11 VB. sadece mağazaların satış yaptığı yerlerden almak yerine satıcısı Amazon.com.tr olan Amazon'dan ya da Hepsiburada olan Hepsiburada'dan alın. Bunlar anladığim kadarıyla direk Samsung Türkiye'den aldıklarından sahte olma riski yok. Tabii yine de kontrol edin.

Çok yararlı bilgiler çok teşekkür ederim. Bende incelemeler sonunda N11, Trendyol ve benzeri yerlerden almamaya karar verdim ve az önce Amazon.com.tr'den siparişi geçtim. Hayırlısı 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı