Tüm sınıf bana ihanet etti

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, bugün mutlu mesut soda almış onu içiyordum. Sonra sınıftaki kız grubu dedi çık sınıftan özel bir şey konuşacağız. Neyse çıktım. Sonra sonra herkes bana birden laf atmaya başladı. Ne olduğunu bile anlamadım. Sonra, benimle psikolojik sorunlarım yüzünden dalga geçmeye başladılar. Ben hala ne oldu ne bitti bilmiyorum. Hala inanamıyorum, en sevdiğim arkadaşım onların arasında nasıl olabilir diye. Neyse sonra dediler sen böyle yumuşak biri olursan hep ezilirsin, kaba olmalısın, iyiler her zaman ezilir, kaybeder dedi. Derken zil çaldı eve geldim. Zaten okulda o ergenler eğlence aracıyım. Sınıf değişikliği mantıklı olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında aynı zorbalıkları yaşadım ama bir süre sonra aralarına kaynaştım bazı gereksizlerle yıl sonuna kadar konuşmadım açıkçası tavsiyem değiştireceğin sınfınına bir bakman davranışlarına falan tenefüste git bak onlara eğer aynı durum bütün okulda mevcutsa tenefüste kulaklığını tak müziğini aç dinle kimseyle muhatap olma illaki senle kaynaşmaya çalışacaklardır emin olabilirsin hangi şehirdesin?

Merhabalar, bugün mutlu mesut soda almış onu içiyordum. Sonra sınıftaki kız grubu dedi çık sınıftan özel bir şey konuşacağız. Neyse çıktım. Sonra sonra herkes bana birden laf atmaya başladı. Ne olduğunu bile anlamadım. Sonra, benimle psikolojik sorunlarım yüzünden dalga geçmeye başladılar. Ben hala ne oldu ne bitti bilmiyorum. Hala inanamıyorum, en sevdiğim arkadaşım onların arasında nasıl olabilir diye. Neyse sonra dediler sen böyle yumuşak biri olursan hep ezilirsin, kaba olmalısın, iyiler her zaman ezilir, kaybeder dedi. Derken zil çaldı eve geldim. Zaten okulda o ergenler eğlence aracıyım. Sınıf değişikliği mantıklı olur mu sizce?

Beş kuruş değeri olmayan arkadaşlarmış...

İnsanlar duygularını öne alan ve herkese yumuşak davranmayı yani hoşgörülü davranmayı hep zavallılık olarak görüyorlar. Onların ne düşündüğü senin için önemli değil tabii psikolojik olarak üzülmüş olmalısın ama aynı dünyada değilsin onlarla zamanla geçer. Değiştirmeye gerek yok gibi.

Takmamaya çalışın hocam böyle dengesiz ezikler her zaman karşınıza çıkar benden söylemesi gün gelir özür dilerlerse kabul de etmeyin eğer sizi çok üzerse sınıf veya okul değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı