Tüm zamanların en sert yumruk atan dövüşçüsü kimdir?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Efsane isimlerden Muhammed Ali en güçlü rakibin sorusuna "Earnie Shavers, Joe Frazier ve George Foreman'dan daha güçlü." demişti. Ron Lyle ise "Dövüştüğüm en güçlü vuran kişi Earnie Shavers'dı" dedi. Diğer efsanelerden Larry Holmes'te "Ben Earnie Shavers'dan yumruk yedim. Tüm zamanların en güçlü yumruklarına sahip olduğunu düşünüyordum. 40 yıl sonra bile hala buramda bir yumru var (kaş üstü)." Amerikalı eski boks antrenörü ve eski profesyonel boksör Floyd Mayweather Sr ise "Tyson'u unut gitsin, burada ölümcül yumruk atan birisinden bahsediyorum (Earnie Shavers'tan bahsediyor)." Toplam 90 maçının 75'i galibiyet, 69'u ise Nakavt ile galibiyet. Bana göre bu çok sağlam bir skor. Earnie Shavers'tan güçlü yumruk atabilen bir dövüşçü var mı? Güncel olarak takip etmediğim için pek bir bilgim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni dövüşçülerin eskilere göre dövüş sayısının az olmasının bir sebebi var mı?

Yeni boksörlerin, yeniden ziyade 2000 ve sonrası jenerasyondaki boksör veya dövüş sporcularının birçoğu yenilgisiz olarak gözükür. Fakat çoğu 24-0, 26-0 tarzı az maç yaparak yenilgisiz ünvanı kazanmıştır. Bunun sebebi artık çoğu yeni jenerasyon dövüşçülerin rakip seçerek müsabakalara katılmasıdır. Rakip seçmelerinin sebebi de kendilerini yenilgisiz olarak gösterebilmek içindir. Mesela çoğu kişi tarafından tarihin en iyisi tarafından gösterilen Muhammed alinin bile 61 maçta 5 tane kaybettiği maç mevcuttur. Fakat maalesef yeni jenerasyon dövüşçüler eskilerine göre biraz daha korkak kalıyor bu konuda.

Golden Era dönemi; Earnie Shavers
Aktif günümüz; Deontay Wilder
Gelmiş geçmiş; Earnie Shavers
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı