Topa En Sert Nasıl Vurulur ?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben sol ayağım eskiden çok sert vururdum ama falso deneye deneye artık sert vuramamaya başladım. Vurduğum şutlar yavaş gidiyor. Topa bağcık kısmıyla vuruyorum sizin önerileriniz var mı ?

Ben en sert şekilde atmak için burunla vuruyorum ama iyi ayarlamak lazım yoksa top değişik şekilde gidebilir. Sert ve düzgün bir şekilde atmak için ayağımın yan kısmıyla vuruyorum.

Çok sağlam, sert şutlarım vardır. :) İlk olarak şut çekmek için bacakların ve kalçan azda olsa kaslı olmalı. Ve şutu kalçandan çıkartman lazım ayağının üstüyle(bağcık kısmı ama çok yukarı çıkarsan istediğin yönü veremezsin çok aşağı inersen ayağın acır) topa vurmalısın. Destek ayağını ise normalden biraz daha topa yakın tutman lazım ağırlık merkezini korumak için.

Ek: Isınmadan sert şutlar çekmeye çalışmak hayatın boyunca peşini bırakmayacak sağlık sorunlarına yol açabilir dikkat et. Gerçi ısınmadan hiçbir spora başlanmaz. :)

Bacağında güç yoksa, kalça ve belinden de kuvvet almayı bilmiyorsan burun murun fayda etmez boşuna uğraşma. İlk önce bacaklarını güçlendir.

Eğer bacakların yeteri kadar güçlü ise, topa en hızlı bağcık kısmının sol tarafı(ayağının biraz içi), bağcık kısmın ile ayak içinin birleştiği yerin tam ortası ile hızlı vurabilirsin. Tabi vuruşu yaparken kalçandan güç alman gerek.

@ÖmerAltıntas

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı