Türk çocukları aptal değil!

• Konuyu başlatan rilou
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Ülkede iyi olan bir şey yokki. Ama insanların umurlarında değil. Son zamanlarda röportajlarda artık dayıların farklı görüşleri var ama tek sebebi aç kalmaları. Kendisini ilgilendirmeyen şeyler umurlarında değil adamların, eğitim sistemi iyiymiş kötüymüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söyleyecek söz yok, buyurun.
Sistemin amacı zaten öğretmek değil ki. Sistemin amacı sorgulamayan, neyi, neden yaptığını bilmeyen bir nesil yetiştirmek. İleride oy kullansın yeter mantığıyla çalışıyorlar ama bu mantık 2023 yılında onlara kaybettirecek gibi duruyor.

Arkaya keko müziği koymasalar iyi olurmuş aslında...

Cem Seymen'in o konuşmasını izlemiştim daha önce, gerçekten etkileyici bir insan. Tüm konuşmayı dinlemek isteyenler için bırakayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende konuşmayı YouTube'da aramaya başlamıştım, çok teşekkürler. Saçma bir müzik koyulmasa o kesiti izlemek bile bana yeterdi.

Aptal denemez ama dijital dönemin yaygınlaşmasının ve eğitim sisteminin iyice vasıfsızlaştırılmasının ardından yeni nesilde tembellik çok fazla yaygın. Eskiden basılı sözlükleri açıp orada kelime araştırarak İngilizce öğrenen nesilden, oyunda Türkçe yama yoksa oynamam yabancı dil bilmiyorum diyen nesle geldik. :D

Bu sadece bizim ülkede olan bir sorun değil, tembelleşme ve çaba göstermekten kaçınma konusu yakından bildiğim ABD, Fransa ve İngiltere'de yetişen yeni nesillerde de mevcut. Çok fazla hazır tüketmeye alıştırıldığınız için bir şeyleri çaba gösterip "üretmek" zor geliyor çok büyük kısmınıza.

Cem Seymen'den önce yerinde Emin Çapa'dan dinlemiştim. Şimdi beti benzi solmuş uğraşmaktan. Bir köşeye çekilmiş bilim programı çekiyor. Tabii siyasi görüşünün de bunda etkisi yok dersek yalan olur.

hqdefault.jpg

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı