Türk Dili ve Edebiyatı konuşma sınavı için konu önerisi

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bu cuma günü konuşma sınavımız var. Konu seçimini bize bıraktı hoca. Benim aklıma pek düzgün bir şey gelmiyor. 3 dakika felan sürebilecek bir konu söyler misiniz?

Mesela bir şehri tanıtabilirsin 3 dakika doğal güzellikleri vs anlatabilirsin ben öyle yapmıştım.

Bizim hoca bir anınızı anlatın demişti sende öyle yapabilirsin. Hem bir şeyler araştırmak zorunda da kalmazsın kendi kafanda olan şey sonuçta.

Merhaba, bu cuma günü konuşma sınavımız var. Konu seçimini bize bıraktı hoca. Benim aklıma pek düzgün bir şey gelmiyor. 3 dakika felan sürebilecek bir konu söyler misiniz?
Küresel ısınma hakkında bir kaç şey anlatabilirsin. Ya da evrim teorisi hakkında bir şeyler anlatabilirsin. Ben evrim teorisini anlatmıştım.

Yaşadığınız Yer'in önemli yerlerini, Göbeklitepe gibi önemli yerleri anlatabilirsin. Ya da teknolojinin zararları, İnternet'in geçmişi'ni anlatabilirsin. Anlatırken Jest ve Mimik'lerine dikkat etmeni öneririm. Heyecan yapma anlatırken ve anlatırken hata yapmamaya dikkat et ve noktalama işaretlerine göre oku. ChatGPT yardımcı olabilir ama sonra doğruluğunu kontrol edin ChatGPT'nin yanıtı'nın.

Geri
Yukarı