Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı İç Hatlarda yapacağınız uçuşlar 299TL!

Daha önce hiç internetten bilet almadım ve uzun süredir seyehat etmiyorum. Koltuk seçerken +45 TL para ekliyor bunu eklemem mecburi mi ?
Mecburi değil ama eklemezseniz rastgele koltuğa oturursunuz.
Şu durumlarda eklemenizi öneririm:
1- Cam kenarında oturmak isterseniz.
2- Ailenizle seyahat ederken ayrı sıralara düşmemek için.
2. durumun bedava çözümü ise şudur(Bu çözümün çalışmama ihtimalide vardır ama çok düşüktür.):
Uçaktaki kabin görevlilerine bu bilet alırken bu detaya dikkat etmediğinizi söylersiniz, ve onlarda uçakta tek başına seyahat eden kişilerden ricada bulunurlar.
Geç cevap verdiysem kusuruma bakmayın, görmemişim.
İyi Uçuşlar.

Daha önce hiç internetten bilet almadım ve uzun süredir seyehat etmiyorum. Koltuk seçerken +45 TL para ekliyor bunu eklemem mecburi mi ?
Gerek yok. Online check-in yapsan bile, havalimanında ki check-in görevlisinden "yer varsa cam kenarı koltuk alabilir miyim" ricasında bulunursanız ve eğer yer varsa, istediğiniz yerden koltuk alabilirsiniz. Check-in için havalimanına ne kadar erken giderseniz, istediğiniz yerden koltuk bulma ihtimaliniz o kadar artar.

Gerek yok. Online check-in yapsan bile, havalimanında ki check-in görevlisinden "yer varsa cam kenarı koltuk alabilir miyim" ricasında bulunursanız ve eğer yer varsa, istediğiniz yerden koltuk alabilirsiniz. Check-in için havalimanına ne kadar erken giderseniz, istediğiniz yerden koltuk bulma ihtimaliniz o kadar artar.
İhtimal artmaz, artık havalimanı şirketleri uçuştan saatler önce koltukları belirliyor.

1659518281569.png
Hayırlı uğurlu olsun.

Hocam havalimanına erken gelirsiniz, check-in'de görevliye pencere kenarı olsun veya orta koltuk olsun diye söyleyebilirsiniz. Burada koltuk seçimi ücretsiz oluyor.

Hocam en son ne zaman uçtunuz ? Böyle bir şey olmuyor.
Geçen sene Eylül'de. Bu ay tekrar bir uçuşum olacak. 2016 ve 2019'taki uçuşlarımda da aynı yöntemle koltuk seçtim. Spesifik bir koltuk seçemeyebilirsiniz ama koltuk tercihinizi görevliye bildirebilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum.

Hocam en son ne zaman uçtunuz ? Böyle bir şey olmuyor.
oluyor hocam, yolcu hizmetleri memuru olarak görev yapıyorum ve uçağın müsaitlik durumuna göre yolculara cam kenarı veya koridor veriyoruz genelde. Hatta prosedür gereği acil çıkışların belli bir kısmını doldurmamız gerekiyor, normalde o koltuklar normal koltuklara göre daha geniş olduğu için ekstra ücretli, fakat kimse satın almadığı zaman bizim kendimizin bile teklif ettiği oluyor ücretsiz acil çıkışta oturmak ister misiniz diye. Thy ve Pegasus'u net olarak bilmiyorum fakat Sunexpress'te durum bu şekilde.

oluyor hocam, yolcu hizmetleri memuru olarak görev yapıyorum ve uçağın müsaitlik durumuna göre yolculara cam kenarı veya koridor veriyoruz genelde. Hatta prosedür gereği acil çıkışların belli bir kısmını doldurmamız gerekiyor, normalde o koltuklar normal koltuklara göre daha geniş olduğu için ekstra ücretli, fakat kimse satın almadığı zaman bizim kendimizin bile teklif ettiği oluyor ücretsiz acil çıkışta oturmak ister misiniz diye. Thy ve Pegasus'u net olarak bilmiyorum fakat Sunexpress'te durum bu şekilde.
Hocam geçen sene acil çıkış koltuğuna denk geldim, geç geldiğimizden herhalde orayı verdiler. Evet ekstra genişlik var ancak pencere yok. Hostes kalkış ve inişte önümdeki koltuğa oturdu, koltuğun yönü de bana bakar şekilde. Keşke biraz erken gelip normal pencere kenarı koltuk denk gelseydi diyorum :)

Yani uçaktaki koltuklara kimin nerede oturacağı uçuştan önceki saatlerde mi belirleniyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı